درگاه پرداخت واسط


چرا از درگاه پرداخت استفاده می کنیم؟

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین سرویس های تجارت الکترونیک، پرداخت الکترونیک با استفاده از کارت های اعتباری می باشد، برای عملی شدن این سرویس به درگاه پرداخت نیاز خواهید داشت. تجارت الکرونیکی بدون وجود درگاه پرداخت امن، برای ایجاد ارتباط میان مشتری و فروشنده، امکان پذیر نمی باشد، همچنین درگاه معتبر و شناخته شده باعث اعتماد بیشتر مشتری نسبت به فروشنده خواهد شد.
درگاه پرداخت واسط معاملات تجارت الکترونیکی را از طریق انتقال اطلاعات بین پایانه های پرداخت، نظیر وب سایت های اینترنتی، تلفن های همراه و بانک بسیار آسان تر از گذشته خواهد کرد.

 

درگاه واسط پرداخت


درگاه پرداخت اینترنتی با پردازش پرداخت چه تفاوتی دارد؟


به فعالیت هایی که جهت انتقال داده و همچنین تجزیه و تحلیل آن انجام می شود، پردازش پرداخت می گویند، اما درگاه پرداخت اینترنتی جهت انتقال وجه، تامین امنیت پرداخت و ارتباط میان مشتری و فروشنده کاربرد دارد، در واقع درگاه پرداخت واسط قسمتی از فرآیند پردازش می باشد.
به طور کلی می توان گفت درگاه پرداخت اینترنتی، نسخه غیر فیزیکی دستگاه های کارت خوان (POS) موجود در مراکز خرید و فروشگاه ها محسوب می شود، در معاملات آنلاین امکان پرداخت نقدی وجود ندارد و تمامی کسب و کار هایی که تجارت تمام الکترونیکی دارند برای دریافت پول از مشتریان نیاز به یک واسطه امن مثل درگاه پرداخت آنلاین دارند.
امروزه درگاه های پرداخت مختلفی وجود دارد که هر کدام آنها دارای ویژگی های متنوعی هستند، کسب و کار ها می توانند با توجه به نیاز خود، درگاه پرداخت واسط مناسب را انتخاب کنند.


بهبود کسب و کار اینترنتی با درگاه پرداخت


درگاه های پرداخت دارای بخشی برای پردازش معاملات انجام شده هستند تا کسب و کار شما امکان پرداخت مجازی داشته باشد، خدمات پرداخت آنلاین ویژگی های متنوع و منحصر به فردی دارند، این ویژگی ها باعث توسعه کسب و کارتان خواهد شد، برخی از آنها عبارت اند از:

 

ویژگی های درگاه پرداخت

 

- جلوگیری از تقلب: یکی از مهم ترین خطراتی که کسب و کار های اینترنتی با آن مواجه هستند، تقلب در تراکنش هاست، طبق آمار 80 درصد حملات امنیتی بر روی کسب و کار های کوچک انجام می شود، چون معمولا از امنیت کمتری برخوردار هستند، اینجاست که یک درگاه پرداخت امن می تواند خطرات احتمالی را کاهش دهد.

- تسویه حساب سریع: کسب و کار های اینترنتی سرعتی بسیار بیشتر از روش سنتی دارد، همین امر سبب می شود که به روشی سریع برای پرداخت و نقد شدن پول نیاز داشته باشید، درگاه پرداخت واسط سرعت نقد شدن معاملات شما را افزایش داده و روند فروش را بسیار آسان تر می کند، تسویه حساب سریع ویژگی بسیار مهمی برای کسب و کار های کوچک به حساب می رود.

- پشتیبانی حرفه ای: تمامی سرویس های اینترنتی ممکن است روزی دچار مشکل شوند و نیاز به پشتیبانی داشته باشند، درگاه های پرداخت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. پشتیبانی از درگاه پرداخت باعث رشد و بهبود فروش کسب و کار ها خواهد شد، پاسخگویی سریع و رفع مشکلات اهمیت بسیاری دارد، زیرا مشکلات به وجود آمده ممکن است اطمینان کاربران به فروشنده را کاهش دهد، در همین راستا قابلیت سوییچ هوشمند پی فا این تضمین را به شما می دهد که پرداخت ها با بالاترین دقت و سرعت انجام شود.