چنانچه صاحب کسب و کار هستید و درگاه پرداخت اینترنتی واسط یا مستقیم دریافت کرده اید، مدت زمان محدودی فرصت دارید تا درگاه های اینترنتی و دستگاه های پوز خود را در سامانه مالیاتی ثبت کنید.

طبق اطلاعیه ی شاپرک، تمامی ترمینال های الصاق نشده به پرونده های مالیاتی مسدود خواهند شد.

در صورتی که تا کنون نسبت به تکمیل پرونده مالیاتی خود اقدام نکرده اید، هرچه سریع تر به سامانه مالیاتی مراجعه کنید. در این مقاله با پی فا قصد داریم به طور کامل به آموزش دریافت کد مالیاتی و تکمیل پرونده ی مالیاتی بپردازیم.


آموزش مشاهده درگاه ها و کارتخوان های به نام شما در سامانه امور مالیاتی

آموزش مشاهده درگاه ها و کارتخوان های به نام شما در سامانه امور مالیاتی

اگر قصد دارید درگاه پرداخت و یا کارت خوان هایی که به نام شما ثبت شده اند را بررسی نمایید، فقط کافی است به آدرس my.tax.gov.ir/page/listpos مراجعه نمایید. چنانچه حساب کاربری ندارید می بایست از زبانه ثبت نام این سامانه، ابتدا ثبت نام کنید. برای ثبت نام فقط کافی است کد ملی خود را ثبت کنید و کد ارسالی به شماره همراه خود را وارد کنید، سپس در قسمت خلاصه وضعیت مالیاتی، تعداد پایانه های فروش شما نمایش داده می شوند. بعد از ورود به سربرگ پایانه ها، تمامی درگاه های ثبت شده ی شما قابل مشاهده است و می توانید با توجه به شماره پایانه و پذیرنده، بررسی و اقدام به الصاق یا غیر فعال سازی آن ها کنید.


سامانه ملی درگاه خدمات الکترونیک امور مالیاتی کشور

هر کسب کاری که به نام شما ثبت شده باشد، به صورت یک پرونده در این سامانه قابل مشاهده می باشد. برای مشاهده پرونده های خود باید بر روی بخش پرونده های الکترونیک کلیک کنید.

سامانه درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور

اگر قادر به مشاهده ی پرونده ی خود نیستید، ابتدا باید از طریق گزینه ی "ایجاد پرونده مالیاتی" اقدام به ساخت پرونده مالیاتی کنید.

ایجاد پرونده مالیاتی


آموزش تکمیل پرونده ی مالیاتی

اگر پرونده دارید ابتدا گزینه ی "جزئیات پرونده" را انتخاب کنید و وارد بخش "ورود و ویرایش" شوید.

آموزش تکمیل پرونده ی مالیاتی مرحله اول

در این قسمت نواقص پرونده شما نمایش داده می شود. برای اینکه پرونده ی مالیاتی خود را تا گام 4 تکمیل کنید، لازم است از بخش وضعیت پرونده "شروع ثبت نام" را انتخاب کنید.

آموزش تکمیل پرونده ی مالیاتی مرحله دوم

در بخش نیازمندی ها با کلیک بر روی هر پیام قرمز رنگ، نواقص مربوطه در صفحه ی دیگری باز می شوند که می توانید آن ها را تکمیل کنید. پس از تکمیل تمامی موارد ذکر شده در قسمت "وضعیت پرونده" پرونده ی شما به گام 4 با عنوان "ثبت نام کامل و استفاده از خدمات مالیاتی" تغییر خواهد کرد.

آموزش تکمیل پرونده ی مالیاتی مرحله سوم

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم برای بررسی درگاه پرداخت یا کارتخوان هایی که به نام شما ثبت شده اند نیز در این مرحله کافی است بر روی تعداد پایانه های فروش کلیک کنید و یا به بخش ساماندهی پذیرنده های بانکی مراجعه کنید.

آموزش تکمیل پرونده ی مالیاتی مرحله چهارم


الصاق و اتصال درگاه پرداخت اینترنتی به پرونده مالیاتی

دراین مرحله بایستی درگاه پرداخت و کارتخوان های مورد تایید خود را به پرونده مربوطه الصاق کنید. با انتخاب گزینه ی الصاق، لیست پرونده های فعال شما نمایش داده می شود و با انتخاب پرونده مربوطه می توانید عملیات الصاق را تکمیل کنید.
توجه نمایید در بخش "ساماندهی پذیرنده های بانکی" بعد از کلیک بر روی دکمه "تایید نهایی" امکان ویرایش اطلاعات ارسالی به بانک مرکزی جهت غیرفعال سازی دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیکی، وجود نخواهد داشت، لذا پیش از تایید نهایی موارد انتخابی خود را به دقت بررسی کنید. چنانچه در انجام فرایند به مشکلی خوردید با شماره ی 1526 که پشتیبانی درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور است، تماس بگیرید.

درگاه پرداخت یکی از مهم ترین بخش ها در انواع کسب و کارها محسوب می شود. تمامی مشاغل آنلاین برای بهبود فرایند خرید و آسان سازی آن برای کاربران نیاز به درگاه پرداخت دارند، به دلیل طولانی بودن مراحل دریافت درگاه مستقیم شما می توانید از درگاه پرداخت واسط استفاده نمایید. در واقع استفاده از درگاه پرداخت واسط نوعی برون سپاری محسوب می شود، به این صورت که شما بخش مدیریت پرداخت های کسب و کار خود را به شرکت دیگری واگذار خواهید کرد تا مشتریان شما بتوانند آسان تر از گذشته هزینه کالا یا خدمات مورد نظرشان را پرداخت کنند. پی فا یکی از بهترین ارائه دهندگان درگاه پرداخت واسط می باشد که امکان دریافت و فعال سازی یک درگاه اینترنتی امن را در کمتر از یک روز کاری برای شما فراهم میکند. شما با استفاده از درگاه پرداخت پی فا تمرکز و دقت بیشتری بر روی فعالیتتان خواهید داشت و با خدمات متنوع و پشتیبانی 24 ساعته ای که ارائه می دهد، بهترین انتخاب شما خواهد بود.
برای درخواست درگاه پرداخت کلیک کنید.

 

نوشته شده توسط

دسته بندی: آموزش

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 5 (1)

ثبت نظر


نظرات

default user image
محمد صالحی (یکشنبه, 15 اسفند 0)
بسیار عالی. ممنون از توضیحاتتون
default user image
امیر مهدی یوسف زاده(مدیر) (یکشنبه, 15 اسفند 0)
ممنون از شما