بدیهی است که اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار می باشد که امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی را در خود جای داده است. درواقع اینستاگرام این فرصت را در اختیار کسب و کار های گوناگون قرار داده است تا بیشتر دیده شده و از فروش بیشتری بهره مند شوند. به همین دلیل مبحث تولید محتوا اینستاگرام به قدری اهمیت دارد که شما می توانید از این طریق با کمترین هزینه، صفحه کسب و کار خود را تبلیغ کرده و توسط اشخاص بیشتری دیده شوید. برای این کار ابتدا باید با چندین الگوی ساده برای جذب فالوور و تولید محتوای صحیح آشنا شوید. به همین ترتیب ما در این مقاله آموزش تولید محتوا اینستاگرام، را به صورت تخصصی برای شما عزیزان قرار داده ایم تا از این طریق تجارت خود را بزرگ تر کنید.


اهمیت تولید محتوا برای اینستاگرام

امروزه استفاده از اینستاگرام که یک شبکه اجتماعی محبوب به شمار می رود، برای توسعه هر تجارتی، امری هوشمندانه تلقی می شود. شما می توانید با ساخت یک حساب اینستاگرام، به راحتی از مزایای فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه سنتی، بهره مند شوید و کسب و کار خود را توسعه دهید. برای این کار ابتدا باید یک پیج (اکانت اینستاگرام)، در این شبکه اجتماعی ساخته و با استفاده از برخی الگوریتم های ساده به جذب فالوور بپردازید. به بخش عمده کارهایی که بر روی یک حساب اینستاگرام اعمال می شود تا بازدید از حساب مورد نظر بالا برود و فالوور های پیج افزایش یابند را، تولید محتوا می گویند. این تولید محتوا می تواند در قابل استوری، پست عکس و یا ویدئویی، آموزشی و غیره باشد که به جذب فالوور بیشتر کمک می کنند.
افرادی که می خواهند پیج خود را به صورت طبیعی توسعه دهند و فالوور های واقعی جذب کنند، باید از روش تولید محتوای با کیفیت استفاده کنند. امر تولید محتوای با کیفیت و کاربردی برای جذب فالوور و بهبود پیج اینستاگرام، بسیار مهم است. شما می توانید با طراحی یک محتوای اصولی، آمار بازدیدکنندگان پیج خود را افزایش دهید. این روش 100 درصد بهتر از راه های جذب مشتری تقلبی و فیک محسوب می شود. زمانی که شما از روش های تقلبی مانند استفاده از ربات جذب فالوور، برای بالا رفتن آمار بازدید اکانت اینستاگرام کمک می گیرد، ممکن است نه تنها به بازخورد مورد نظرت تان دست پیدا نکیند، بلکه حتی ممکن است این کار به کاهش بازدهی پیج نیز منجر شود. اما با ارائه تولید محتوایی جذاب و کاربردی، می توانید به راحتی و بدون ریسک، فالوور های بیشتری را به دیدن حساب خود ترقیب کنید. برای این کار کافیست برخی از نکاتی که به تولید محتوای اصولی برای اینستاگرام کمک می کند را در نظر داشته باشید.


چگونه محتوا با کیفیت برای اینستاگرام خلق کنیم؟

آموزش تولید محتوا برای اینستاگرام

برای تولید محتوا جذاب، کاربردی و اصولی ابتدا باید هدف نهایی خود را مشخص کنید. درواقع اینکه چه چیزی در ذهن شما می گذرد و تولید محتوا قرار است برای چه کاری استفاده شود، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برای مثال تولید محتوا آموزشی بسیار متفاوت تر از تولید محتوا برای تبلیغ است. سپس باید هزینه و زمانی که برای طراحی پست و استوری در اینستاگرام نیاز است را مشخص کنیم. معمولا اکثر افرادی که قصد تولید محتوای اصولی برای پیج خود را دارند، از صفحات فروشگاهی برخوردار بوده و می خواهند فروش خود را بیشتر کنند. به همین دلیل در ادامه برخی از روش های تولید محتوا برای بازدهی بیشتر پیج های اینستاگرام و افزایش فروش را شرح داده ایم.

از افراد متخصص کمک بگیرید

فرآیند تولید محتوا کمی پیچیده است و نیاز به تخصص دارد. به همین خاطر اگر تمایل به تولید محتوای فردی برای حساب اینستاگرام خود را دارید، ابتدا باید حتما آموزش تولید محتوا برای اینستاگرام را به صورت تخصصی فرا بگیرید. اما حالت دیگری نیز وجود دارد، اگر علاقه مند نیستید تولید محتوای پیج خود را به صورت فردی انجام دهید و یا زمان این کار را ندارید، می توانید از افراد متخصص در این رشته کمک بگیرید. افراد زیادی هستند که با عنوان شغلی « ادمین پیج» مبلغی را از شما دریافت می کنند تا به تولید محتوای با کیفیت برای پیج تان بپردازند. با این حال حتی اگر تمایل به این کار نیز ندارید، با افرادی که در خصوص تولید محتوا اینستاگرام تخصص دارند صحبت های اولیه را انجام دهید تا آشنایی بیشتری با این زمینه کسب کنید.

از ابزار های تولید محتوا بهره مند شوید

یکی دیگر از روش های جذب فالوور و تولید محتوای جذاب، استفاده از ادیتور های داخل بازار است. درواقع ابزار های ادیتور عکس و فیلم زیادی در زمینه تولید محتوا وجود دارد که می تواند پیج شما را نسبت به سایر اکانت ها، منحصر به فرد سازد. تنها کافیست یکی از این ادیتور ها را نصب کرده و درمورد کارکرد آن اطلاعات جذب کنید. کار با ادیتور های عکس و فیلم، نیاز به خلاقیت نیز دارد. شما می توانید با استفاده از این ابزار های کاربردی، تولید محتوایی متفاوت و خلاقانه ابداع کنید. در حال حاضر برخی از محبوب ترین ادیتور های عکس و فیلم، را می توان موارد زیر دانست:
• نرم افزار photoshop
• نرم افزار pixart
• نرم افزار VivaVideo
• نرم افزار Inshot
• نرم افزار Kine master
البته نرم افزار های ادیتور دیگری نیز برای تولید محتوا وجود دارند، اما مواردی که در بالا ذکر شد از مشهور ترین این ابزار ها به شمار می روند. با استفاده از این نرم افزار ها می توانید افکت های جذاب به عکس های خود اضافه کنید، عکس های محصول خود را ادیت کنید، صداگذاری های ویدیئویی انجام دهید و از بسیاری از موارد دیگر که به خلق یک محتوای عالی ختم می شود، بهره مند شوید.

از اینفلوئنسر ها کمک بگیرید

تبلیغات همیشه از روش های عالی برای جذب فالوور و بیشتر دیده شدن پیج، به شمار می رود. درواقع تنها تولید محتوا برای یک حساب اینستاگرام کافی نیست، بلکه استفاده بهینه از آن نیز بسیار مهم است. اینفلوئنسر ها افرادی هستند که بر روی افراد زیادی از جامعه تاثیرگذار بوده و می توانند کمک زیادی به حمایت دیگران از پیج شما کنند. برای این کار، اگر از فروشگاه اینترنتی برخوردار هستید می توانید برخی از محصولات خود را برای اینفلوئنسر مورد نظر ارسال کرده تا او تبلیغ محصولات تان را در استوری خود بگذارد. اما اگر از صفحه ای خدماتی و یا هنری بهره مند هستید، می توانید از اینفلوئنسر مورد نظر بخواهید تا آی دی پیج شما را در یکی از استوری های خود منتشر کرده تا افراد بیشتری از وجود حساب اینستاگرام شما با خبر بشوند. البته توجه داشته باشید اقداماتی که از سوی اینفلوئنسر ها برای تبلیغات پیج شما انجام می شود ممکن است هزینه زیادی را در بر بگیرد. به همین دلیل باید برای این نوع تبلیغات از برنامه ریزی دقیق و فکر شده ای پیروی کنید تا از نظر هزینه ای دچار مشکل نشوید.

از ابزار های اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید!

برنامه اینستاگرام نیز از روش های خلاقانه ای برای تولید محتوا و دیده شدن آن، برخوردار است که می توانید از طریق این ابزار ها محتوای خود را به افراد بیشتری نشان دهید. دو مورد از بهترین این ابزار ها:
• کپشن نویسی
• استفاده بهینه از هشتگ ها
کپشن نویسی یکی از مهم ترین موارد تولید محتوای یک پیج به شمار می رود. زیرا افراد توجه بیشتری به این نوع محتوا نشان می دهند. کپشن نویسی به تولید محتوایی اطلاق دارد که زیر پست یک حساب اینستاگرام نوشته می شود. برای مثال اگر محصولی برای فروش دارید، آن را پست کرده و توضیحاتی در موردش به اشتراک می گذارید. کامل بودن این توضیحات در مورد برند محصول، روش استفاده از محصول، اندازه و ابعاد محصول، کارایی و غیره و در عین حال جذابیت متن، می تواند بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب بگذارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود کپشن زیر پست ها را جدی گرفته و سعی کنید تمامی اطلاعات مربوط به محصول تان را به صورتی جذاب و کامل برای مخاطب شرح دهید.
علاوه بر کپشن نویسی، هشتگ گذاری نیز بسیار مهم است. احتمالا حداقال یکبار با هشتگ های اینستاگرام مواجه شده اید. هشتگ ها با ظاهر # نشان داده می شوند که معمولا زیر کپشن یک پست قرار می گیرند. این هشتگ ها با رنگ آبی نشان داده می شوند و دروازه ای هستند که مشتریان را به سوی پیج شما راهنمایی می کنند. کار هشتگ این است که زمانی که یک فرد در مورد محصول یا خدمات شما در قسمت سرچ اینستاگرام جستوجو می کند، به صفحه شما راهنمایی شود. هشتگ ها را می توان مانند یک سنجاق در نظر گرفت که پیج شما را در راستای یک هدف خاص به سرچ اینستاگرام سنجاق می کنند. برای مثال اگر شخصی دارای یک بوتیک لباس است می تواند از هشتگ های زیر استفاده کند:
• # خرید لباس
• # لباس مردانه / زنانه
• # لباس تابستانه
• # لباس ارزان
هشتگ هایی که در بالا مشاهده کردید باعث می شوند اگر شخصی در اینستاگرام به دنبال این موارد بود، به صفحه شما راهنمایی شود و از محصولات تان دیدن کند. توجه داشته باشید بهتر است تعداد هشتگ ها نه کم و نه زیاد باشد. اگر نمی دانید چگونه باید هشتگ های مناسب برای پست های خود انتخاب کنید و یا چطور کپشنی جذاب بنویسید، پیشنهاد می شود از یک فرد متخصص کمک گرفته و یا از آموزش های لازمه در این زمینه بهره مند شوید.

بیو پیج را جدی بگیرید

یکی از مهم ترین قسمت های صفحه اینستاگرام شما، قسمت بیو پیج محسوب می شود که می توانید از طریق آن حس خوبی به مخاطب القا کنید. زیرا اولین چیزی که یک فرد در مواجهه با پیج شما مشاهده می کند، بیو پیج است. حال تولید محتوایی که برای این بخش انجام می دهید می تواند یک شخص را به خوبی جذب کند، و یا منجر به دفع وی شود. درواقع تولید محتوای بیو پیج، با سایر بخش های اینستاگرام کمی متفاوت است. شما باید به گونه ای در بیو خود تولید محتوا انجام دهید که وقتی فالووری پیج شما را مشاهده می کند در نگاه اول علاوه بر اینکه اطلاعات کافی نسبت به کاربرد پیج تان دستگیرش شود، جذب صفحه شما نیز بشود. برای این کار می توانید از نقل قول های زیبا، اشعار و یا جمله ای انگیزشی استفاده کنید و سپس اطلاعات اصلی که در رابطه با کار شما وجود دارد را شرح دهید. همچنین می توانید اطلاعات مهمی مانند لینک های درگاه پرداخت اینترنتی و یا درگاه پرداخت موبایلی، فروشگاه خود را به این بخش اضافه کنید تا مخاطب در صورت نیاز بداند از کجا باید به این بخش دسترسی داشته باشد. اگر هنوز درگاه پرداخت اینترنتی خود را فعال نکرده اید، وب سایت تخصصی پی فا می تواند با هزینه ای مقرون به صرفه، در ساخت یک درگاه پرداخت اینترنتی به شما عزیزان کمک کند.

از محتوا های ترقیب کننده استفاده کنید

همیشه مشتری نیاز به یک محرک برای استفاده از محصولات شما دارد که تحقق یافتن این امر رابطه مستقیم با تولید محتوای پیج تان دارد. تولید محتوای ترقیبی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که طی آن مشتری برای خرید محصولات شما و یا استفاده از خدمات تان عجله کند. برای مثال پست های هدیه محصول، تخفیف ها برای مدت زمانی خاص و ارسال رایگان می تواند از راه های ترقیب مشتری برای خرید زودهنگام و افزایش فروش باشد. درواقع این روش از بهترین تکنیک های جذب مشتری بوده که حتما باید برای افزایش فروش و جذب فالوور مورد استفاده صاحبان پیج قرار بگیرد.


نکات مهم در تولید محتوای اینستاگرام

نکات مهم در تولید محتوای اینستاگرام

تا این لحظه از مقاله دریافتیم که تولید محتوای اینستاگرام چیست و آموزش تولید محتوا برای اینستاگرام به صورت تخصصی را فرا گرفتیم. اما برای خلق یک تولید محتوای کاربردی و با کیفیت، نیاز است از برخی موارد نیز دوری کنیم. همیشه ایجاد ارتباط صمیمانه با مخاطبان و مشتری های یک کسب و کار، از مواردی است که می تواند در بحث موفق شدن یک تجارت بسیار مهم تلقی شود. به همین دلیل محتوایی که ما برای صفحه اینستاگرام خود تعیین می کنیم باید صمیمانه، گرم و تاثیر گذار باشد. برای دستیابی به این هدف بهتر است نکات زیر را در خاطر خود نگه دارید:

1. اصلا از محتوایی که به شعور مخاطب توهین می کند استفاده نکنید و توضیحات را به نحوی ارائه دهید که بزرگنمایی در آن تا حدی که قابل قبول بوده و جنبه تبلیغاتی داشته باشد مورد استفاده قرار بگیرد.
2. در هر کسب و کاری منتقدان زیادی وجود دارد، پس اگر با کامنت های مخالف رو به رو شدید سعی کنید با لحنی مناسب و آرام کار خود را توضیح داده و مخاطب را مجاب کنید که طرز فکر غلطی دارد. فراموش نکنید پرخاش و تندگویی تنها مهر تاییدی بر کامنت های مخالف است. پس هیچ گاه با عصبانیت با مخاطب پیج خود برخورد نکنید.
3. سعی کنید فعالیت های خود در پشت صحنه کار را به صورت استوری به مشتری ها نشان دهید تا اعتماد مخاطب نسبت به کاری که انجام می دهید جلب شده و رابطه ای نزدیک میان شما و افراد بیننده پیج تان شکل بگیرد.
4. همیشه از عکس های با کیفیت و ویدیئو های جذاب استفاده کنید، مهم نیست تجارت شما در چه زمینه ای فعالیت دارد، مخاطب همیشه از عکس های زیبا و محتوای جذاب استقبال می کند.
5. برای ارائه محتوای تصویری از رنگ های شاد، پرطرفدار و ترکیب رنگ های خلاقانه استفاده کنید. زیرا روانشناسی رنگ ها می تواند تاثیر بسزایی در دید افراد نسبت به کارگاه شما داشته باشد.

مواردی که در بالا ذکر شد از باید ها و نباید هایی بود که برای تولید محتوای با کیفیت یک پیج اینستاگرام بسیار کاربردی می باشد. در کل به یاد داشته باشید نحوه تولید محتوا برای هر تجارتی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و تاثیر نسبتا زیادی در موفقیت حرفه شما می گذارد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم آموزش تولید محتوا اینستاگرام برای تولید محتوایی با کیفیت را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

نوشته شده توسط

دسته بندی: آموزش

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 0 (0)

ثبت نظر


نظرات