اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس و ویدئو است که بنیان گذارهای آن، مایک گرایگر و کوین سیستروم می باشند. اینستاگرام یک نرم افزار مالکیتی است و برای تمامی سیستم عامل ها قابل دسترسی می باشد. امروزه همه مردم در تمام کشور ها می توانند از این اپلیکیشن برای به اشتراک گذاشتن فیلم ها و عکس های مختلف استفاده می کنند. در این بین ممکن است افراد زیادی باشند که برای اکانتشان مشکل به وجود آمده باشد و نیازبه بازگرداندن اکانت اینستاگرام خود داشته باشند. در این مقاله  میخواهیم به طور کامل آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام و بازیابی اکانت دی اکتیو شده را شرح دهیم. پس چنان چه برای بازگرداندن اکانت اینستاگرام خود به مشکل برخورده اید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا به راحتی اکانت خود را برگردانید.

آموزش بازگرداندن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است که می توان گفت هر فردی حداقل یک اکانت در آن دارد. امروزه افراد زیادی برای بازگرداندن اکانت اینستاگرام خود دچار مشکل می شوند. این افراد اگر بخواهند اکانت اینستاگرامی جدید برای خودشان ایجاد کنند، دیگر اطلاعات اکانت قبلیشان را نخواهند داشت به همین دلیل درصدد بازگرداندن اکانت اینستاگرام خود هستند. البته که بازیابی اکانت اینستاگرام به این بستگی دارد که اکانتتان را حذف دائمی کرده باشید و یا به طور موقت آن را غیرفعال کرده باشید. در صورتی که اکانت خود را به طور کامل حذف کرده باشید، متاسفانه امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت. ولی چنانچه آن ار به طور موقت غیر فعال و یا دی اکتیو کرده باشید امکان این وجود دارد که اکانت خود را با همان اطلاعات و ظاهر قبلی بازگردانید.

آموزش بازیابی اکانت دی اکتیو شده ی اینستاگرام

همانطور که گفته شد امکان بازیابی اکانت حذف شده اینستاگرام وجود ندارد، البته شما با ایمیل قبلی خود قادر به ساخت یک اکانت جدید خواهید بود ولی User name شما نمی تواند همان قبلی باشد و باید تغییر کند. اما برای بازگردانی اکانت دی اکتیو شده ی اینستاگرام خود بایستی مراحلی را طی کنید. بازیابی اکانت اینستاگرام  از دو طریق استفاده از شماره تلفن همراه و ایمیل امکان پذیر است که در ادامه به طور کامل آموزش داده ایم.

بازیابی اکانت اینستاگرام با استفاده از شماره تلفن همراه

چنان چه دسترسی به ایمیلتان نداشته باشید و یا رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، می توانید به راحتی با استفاده از شماره تلفن همراه خود اکانتتان را بازیابی کنید. البته توجه کنید این شماره باید همان شماره ای باشد که هنگام ثبت نام در اینستاگرام از آن استفاده کرده اید. برای این کار لازم است در ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید، سپس گزینه ی کمک برای ورود (Get help signing in)  را لمس کنید. 
قدم اول برای بازیابی اکانت اینستاگرامسپس گزینه ی Send an SMS(ارسال پیامک) را انتخاب کنید. 
قدم دوم برای بازیابی اکانت اینستاگرامدر این قسمت باید شماره تلفنی که زمان ثبت نام از آن استفاده کردید را وارد کنید تا پیامک برای شما ارسال شود. قدم سوم برای بازیابی اکانت انستاگرامشما باید وارد صندوق پیامک هایتان شوید و پیامکی که اینستاگرام برای شما ارسال کرده را باز کنید، یک لینک برایتان ارسا ل شده که باید برروی آن کلیک کنید. قدم چهارم برای بازیابی اکانت اینستاگرام

در این بخش به صفحه ای هدایت می شوید که حاوی دو کادر است، در هر دو کادر باید رمزی یکسان وارد کنید. سپس گزینه بازیابی رمز عبور(Reset password) را بزنید. در نهایت می توانید با همان نام کاربری ولی رمز عبوری جدید، وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.

بازیابی اکانت اینستاگرام با استفاده از ایمیل

اگر ایمیل خود و رمزعبورش را می دانید و تنها رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش کرده اید باید مراحل زیر را برای بازگرداندن اکانت اینستاگرام خود طی کنید.
در ابتدا باید وارد اکانت اینستاگرام شوید. سپس مانند قبل بر روی Get help sigiing in (کمک برای ورود به اینستاگرام) بزنید.
قدم پنجم برای بازیابی اکانت اینستاگرامسپس User name خود را وارد کنید.
قدم ششم برای بازیابی اکانت اینستاگرامو اکنون باید بر روی گزینه ی Send an Email بزنید تا اینستاگرام لینک بازیابی رمز عبور را به ایمیلتان ارسال کند.
قدم هفتم برای بازیابی اکانت اینستاگرام

سپس باید OK را بزنید و وارد ایمیل خود شوید و ایمیلی که از طرف اینستاگرام برای شما ارسال شده است را باز کنید و لینک آبی رنگ را لمس کنید. هم اکنون دو کادر برای شما نمایش داده خواهد شد، که د رهر دوی آن ها باید رمزی یکسان وارد کنید. بعد از این مرحله وارد اکانت اینستاگرامتان می شوید و بدون هیچ تغییری در اکانتتان به فعالیت خود ادامه می دهید.

بازیابی اکانت اینستاگرام تایید هویت دو مرحله ای شده

شبکه ی اجتماعی اینستاگرام به دلیل محبوبیت خود و تعداد کابران زیادش نیاز دارد تا شرایطی مطلوب را مخصوصا از لحاظ امنیتی برای کاربرانش تامین کند. بدین منظور و برای جلوگیری از سواستفاده و سرقت اطلاعات کاربرانش از قابلیت تایید هویت دو مرحله ای استفاده می کند. کاربران با استفاده از این گزینه می توانند امنیت، اطلاعات و اکانتشان را تا حد زیادی تامین کنند. متاسفانه بسیاری از کاربران از این گزینه استفاده نمی کنند، بییشتر این موضوع به این مسئله بر می گردد که از این می ترسند که رمز عبورشان را فراموش کنند و نتوانند اکانتشان را باز گردانند. پیشنهاد ما به شما این است که گزینه ی تایید هویت دو مرحله ای را فعال کنید، زیرا بازیابی اکانت اینستاگرام شما کار سختی نخواهد بود و به راحتی با آموزش زیر قادر به بازیابی خواهید بود.
اولین راه، استفاده از کدهای بازیابی یا همان ریکاوری کدها هستند. این کدها در صفحه تایید دو مرحله ای و در بخش ریکاوری کد قابل رویت هستند، پنج ردیف از ارقام هشت رقمی این کدها را تشکیل داده اند. شما باید از این کد ها اسکرین شات بگیرید. یک گزینه ی دریافت کد جدید(Get New Codes) وجود دارد که با انتخاب آن کدها به ایمیل شما ارسال می شود و شما می توانید در صورت نیاز از آ نها برای ورود به اکانت خودتتان استفاده کنید، هم چنین می توانید اسکرین شات خود را به روی گوگل فوتو و یا آی کلود انتقال داده و ذخیره کنید. توجه کنید که این کد ها را باید در جای امنی نگه دارید و از آن به خوبی محافظت کنید. اما چنان چه این کد ها را ندارید باید از روش های زیر کمک بگیرید.
چنان چه در زمان ثبت نام به اینستاگرام خود آدرس ایمیل داده بودید و اکنون نیز آن ایمیل را دارید کافی است به برنامه ی اینستاگرام بروید و قسمت فراموشی رمز را لمس کنید تا کدی به آدرس ایمیلتان ارسال شود. سپس باید آن کد را وارد کنید و وارد اکانت خود شوید.
شما ممکن است که دسترسی به تلفن همراه خود نداشته باشید و یا تلفن همراه خود را گم کرده باشید، در این صورت می توانید شماره تلفن خود را از طریق اپراتور بازگردانید و سپس اقدام کنید.
روش دیگری که برای بازیابی اکانت اینستاگرام تایید هویت دو مرحله ای شده وجود دارد این است که، در ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید و گزینه ی Get help logging in را لمس کنید. سپس گزینه ی Request Support را انتخاب کنید و در مرحله ی بعد، شما باید سوالات زیر را پاسخ دهید و سپس Submit را لمس کنید.
-آدرس ایمیل پشتیبانی پیج اینستاگرام خود را وارد کنید.
-چنانچه به ایمیلی که وارد کرده بوید دسترسی ندارید، ایمیلی که به آن دسترسی دارید را وارد کنید.
-از شما سوال می کند که آیا کمپانی هستید و یا شخص هستید.
-آیا در پیجتان عکس از چهره ی خود دارید.
-آیا شخص هستید ولی عکس از چهره ی خود ندارید.
-توضیح کوتاهی در رابطه با اتفاقی که برای اکانتتان رخ داده بنویسید.
بعد از ارسال درخواستتان به اینستاگرام به احتمال زیاد اکانت شما باز می گردد. ولی در صورتی که اینستاگرام درخواست شما را تایید نکند، به شما ایمیلی حاوی یک کد ارسال می کند و از شما می خواهد آن کد را روی یک برگه بنویسید و در راستای چهره ی خود قرار دهید و یک عکس بگیرید و آن را به اینستاگرام ایمیل کنید، در این صورت به احتمالا زیاد اکانت اینستاگرام شما باز می شود.

بازیابی اکانت هک شده ی اینستاگرام

ممکن است به دلیل بی توجهی شما نسبت به فعال نمون تایید هویت دو مرحله ای، اکانت شما هک شود. ابتدا در این زمان باید چک کنید که هکر، ایمیل موجود در حساب کاربری شما را تغییر داده یا نه. اگر این کار را انجام نداده بود، می توانید با روش بازیابی رمز عبوربا ایمیل، پسورد خود را تغییر دهید. باید توجه داشته باشید به محض تغییر دادن رمز عبور اینستاگرامتان باید رمز عبور ایمیلتان را نیز تغییر دهید و برای جلوگیری از هک شدن دوباره، گزینه ی تایید هویت دو مرحله ای را فعال کنید. چنان چه هکر سریعا ایمیل شما را تغییر داده باشد، باید مانند روش های قبل پیش بروید ولی گزینه ی Need for help را بزنید و وارد صفحه ای می شوید که از طریق آن باید گزارش هک شدن اکانتتان را برای اینستاگرام بفرستید.

جمع بندی

در این مقاله از پی فا تمام روش ها ی بازگرداندن اکانت اینستاگرام را به شما توضیح دادیم. شما به راحتی می توانید با رجوع به این مقاله اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

 

نوشته شده توسط

دسته بندی: آموزش

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 0 (0)

ثبت نظر


نظرات