با رونق گرفتن فضای مجازی و فروش آنلاین، اکثر کسب و کارها، از شبکه های اجتماعی برای کسب درآمد بیشتر استفاده می کنند. کسب درآمد از اینستاگرام در جامعه ی کنونی به روشی متداول برای تمام طبقه ها و سطوح جامعه تبدیل شده است. شما برای کسب درآمد از اینستاگرام نیاز به سرمایه زیادی ندارید و تنها با داشتن دانش مورد نیاز و شناخت الگوریتم های اینستاگرام می توانید به درآمد قابل توجهی دست یابید. در این بازه ی زمانی که اکثر مردم زمانشان را صرف گشتن در صفحات مختلف می کنند، شما حتی اگر محصولی برای عرضه و فروش نداشته باشید می توانید کسب درآمد داشته باشید، کافیست با تلفن همراه خود اتفاقات روزمره ی خود را با دنبال کننده هایتان به اشتراک بگذارید و چند تکنیک را برای جذاب کردن محتوای خود به کار ببرید. ما سعی داریم در این مقاله راه ها و روش های کسب درآمد از اینستاگرام را بیان کنیم. با همراه باشید تا بتوانید به خوبی از این بستر ایجاد شده برای کسب درآمد استفاده کنید.


چرا اینستاگرام را برای کسب درآمد انتخاب کنیم؟

چرا اینستاگرام را برای کسب درآمد انتخاب کنیم؟

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است که کاربران زیادی زمانشان را در آن سپری می کنند. استفاده از این شبکه اجتماعی کاملا رایگان است و همین ویژگی موجب شده است که بستری مناسب برای عرضه ی محصولات کسب و کارهای نوپا باشد. برای کسب درآمد از اینستاگرام نیازی به سرمایه اولیه زیادی ندارید. البته که داشتن سرمایه و انجام تبلیغات، مزیتی بزرگ برای شما محسوب می شود. شبکه ی اجتماعی اینستاگرام می تواند ویترینی برای عرضه ی محصولاتتان باشد. شما می توانید با گرفتن عکس های زیبا و متنوع کاربران را جذب کنید. شما برای نشان دادن محصولات خود به دیگران فقط کافی است تا آدرس صفحه ی خود را به دیگران بدهید. با روی کار آمدن اینستاگرام دیگر شما نیازی به صرف هزینه های هنگفت برای تبلیغات ندارید به این دلیل که اینستاگرام به خودی خود تلویزیونی گسترده و جهانی برای تبلیغات محسوب می شود. این شبکه نه تنها مخاطبین فروانی دارد بلکه این امکان را فراهم کرده تا دنبال کننده های شما به راحتی نظراتشان را به اشتراک بگذارند، که این موضوع مزیتی بزرگ محسوب می شود و موجب این می شود که شما نقاط ضعف و قوتتان را بشناسید و با دقت بیشتری مسیر پیشرفتتان را طی کنید. جالب است بدانید که اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد که این خود سندی برای تضمین حضور بازدید کنندگان زیاد از محصولات و خدمات شما است. در حال حاضر اینستاگرام یک ابزار بازاریابی دیجیتالی تاثیرگذار و قدرتمند است. طبق آمار رسمی که اینستاگرام منتشر کرده 60 درصد از مردم برای کشف محصولات جدید از این پلتفرم استفاده می کنند، 80 درصد حداقل یک برند را دنبال می کنند، 200 میلیون حساب کاربری هر روز یک نمایه را بررسی می کنند و 66 درصد افرادی که از پست شما بازدید می کنند کسانی هستند که شما را دنبال نمی کنند. این ارقام نشان دهنده ی این است که حتی اگر تعداد دنبال کننده های شما کم است نباید نا امید شوید زیرا تنها یک پست کلیدی و جذاب شما، قادر است هزاران مخاطب جذب کند.


روش های کسب درآمد از اینستاگرام

روش های کسب درآمد از اینستاگرام

روش های کسب درآمد از اینستاگرام به سه شیوه ی اصلی تقسیم بندی می شوند.
- در روش اول شما انتخاب می کنید که یک محصول را برای فروش عرضه کنید، این روش نیاز به سرمایه گذاری و جلب اعتماد مشتری دارد. این روش ممکن است زمان بر باشد اما قطعا کسب درآمد زیادی را به دنبال خواهد داشت. شما می توانید در اینستاگرام مثال های زیادی را بیینید، آنلاین شاپ هایی که حتی فروشگاهی برای خرید حضوری ندارند اما با جذب مخاطبین تواسته اند بیشتر از چندین فروشگاه بزرگ درآمد داشته باشند.
- روش دوم کسب درآمد از اینستاگرام به این شکل است که شما فقط در سیستم فروش همکاری داشته باشید. در این نوع شما نیازی به سرمایه ندارید.
- روش سوم کسب درآمد از اینستاگرام با ارائه خدمات است.
در ادامه این مطلب به طور کامل روش های کسب درآمد از اینستاگرام را عنوان کرده ایم.


1- عرضه ی مستقیم کالا و یا خدمات

بسیاری از افراد عرضه ی مستقیم کالا را از روش های کسب درآمد از اینستاگرام انتخاب کرده اند. این افراد ممکن است به طور مستقیم محصولات خودشان را به فروش برسانند و یا واسطه ای برای فروش محصولات دیگران باشند. اینستاگرام به دلیل اینکه طیف مخاطبین وسیعی دارد می تواند بستری مناسب برای عرضه ی انواع کالا باشد.

2- عرضه ی غیر مستقیم کالا یا خدمات

افراد زیادی از این روش برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده می کنند. این روش بیشتر مناسب افرادی است که دنبال کننده های زیادی دارند و یا معروف هستند. در واقع در این روش این افراد به ازای تبلیغ کردن محصولات ویا خدمات دیگران هزینه ای دریافت می کنند. به این روش اینفلوئنسر مارکتینگ نیز گفته می شود. شما قطعا تا کنون موارد زیادی را در رابطه با این مورد مشاهده کرده اید، در این روش مخاطب به دلیل علاقه و اعتمادی که به آن چهره دارد به فروشنده محصول نیز اعتماد می کند و در نهایت از آن خرید می کند.

3- برندسازی در اینستاگرام

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از اینستاگرام برندسازی محصولات است. این روش بهترین ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام است. در این روش صفحه ی مورد نظر سعی می کند تا با دادن تبلیغات زیاد به اینفلوئنسرها و افراد تاثیرگذار یک تصویر ذهنی زیبا از خود در ذهن مخاطب ایجاد کند. سپس با جذب تعداد زیادی دنبال کننده با بهترین شیوه ها و تکنیک های بازاریابی آن ها را به مخاطبینی ماندگار تبدیل می کنند و سپس با ایجاد یک سری مزایا و یا تخفیف ها مخاطبین را به خرید از وب سایتشان دعوت می کنند. این ایده بسیار خوب و کارآمد است و علی رغم زمان بر بودنه و پر هزینه بودنش، مسیری فوق العاده به شمار می رود.


4- تبلیغ از طریق لینک ها

گذاشتن لینک های تبلیغاتی در قسمت بایو و یا استوری ها می تواند درآمد خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. (البته اگر پیج اینستاگرامی پر مخاطبی داشته باشد) در حال حاضر افراد زیادی از این طریق کسب درآمد می کنند.

5- محتوای بصری و زیبا ایجاد کنید

شبکه ی اجتماعی اینستاگرام یک پلتفرم بصری است. مخاطبین انتظار تولید محتوایی را دارند که چشم نواز باشد. با رقابتی که در اینستاگرام ایجاد شده است و میانگین 100 میلیون پستی که آپلود می شود، برندها نیاز دارند تا عکاسی از محصولات خود را به بهترین نحو انجام دهند. اگر در این زمینه استعداد دارید، می توانید درآمد خوبی داشته باشید.

6- ادمین پیج اینستاگرام شوید

اگر می خواهید کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشید، ادمین شدن یک ایده عالی برا کسب درآمد از اینستاگرام است. این روش نیازی به سرمایه ندارد وتنها دانش می خواهد. بسیاری از پیج های اینستاگرام به دلیل مشغله و سفارش های زیادی که دارند زمان کافی برای پاسخ گویی ندارند پس نیاز به ادمین هایی دارند که پاسخ مخاطبین را بدهند. همچنین ادمین ها می توانند به تولید محتوای اینستاگرام بپردازند، البته باید در رابطه با اینستاگرام دانش لازم را داشته باشند تا کارهایی انجام ندهند که منجر به بلاک شدن پیج شود.

7- بلاگرشوید

بلاگر بودن به این معناست که شما در یک حوزه که به آن علاقه دارید تولید محتوا داشته باشید و همچنین از روابط عمومی خوب و بالایی برخوردار باشید، در نهایت دنبال کنندگان زیادی برای خود جمع کنید. شما برای بلاگر شدن کافی است حوزه ی مورد علاقه ی خودتان را انتخاب کنید و دانش لازم مربوط به اینستاگرام را آموزش ببینید. با گذر زمان و با جذب مخاطب می توانید تبلیغ کنید و کسب درآمد داشته باشید. اگر در این حوزه پشتکار داشته باشید به درآمد بالایی می رسید.

8- استفاده از تکنیک UGC

User Genreted Content به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر می باشد که می تواند یکی از موثرترین راه ها برای کسب درآمد از اینستاگرام باشد. این راه می تواند منجر به افزایش ثبات اجتماعی شما، جذب مخاطب و در نهایت افزایش درآمد شما، شود. در این روش کافی است از دنبال کننده های خود بخواهید تا پست شما را استوری کنند و یا نظرشان را در رابطه با محصول شما بیان کنند. برای تشویق مخاطبانتان به این کار می توانید جوایزی در نظز بگیرید.

9-ایده پیش نمایش محصول

شما می توانید با استفاده از این ایده یک کنجکاوی در مخاطبین خود ایجاد کنید. در واقع این یک تکنیک بازاریابی عصبی محسوب می شود. شما می توانید با استفاده از پیش نمایش محصولات خود آن ها را پیش فروش کنید. این ایده، تکنیکی کارآمد و مفید برای صفحه های فروش محصولات می باشد.


سخن پایانی
همانطور که گفته شد اینستاگرام یکی از پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی می باشد. شما با یادگیری نکاتی که در مقاله به آنها اشاره کردیم، می توانید مانند میلیون ها انسان دیگر از این راه کسب درآمد کنید. در این مقاله سعی کردیم تعدادی از روش های کسب درآمد از اینستاگرام که از دیگر روش ها کارآمد تر است را معرفی کنیم.

نوشته شده توسط

دسته بندی: اطلاعات مفید

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 0 (0)

ثبت نظر


نظرات