10کتاب موفقیت که هر کسی باید بخواند

یک دقیقه زمان بگذارید، به افراد موفقی فکر کنید که آن ها را می شناسید. قطعا آن ها با تلاش به این نقطه که هستند رسیده اند، عالی فکر می کنند و بسیار موفق هستند. نیازی نیست به آن ها حسادت کنید. شما نیز می توانید با مطالعه ی کتاب های موفقیت به چیزهایی که می خواهید برسید و پیشرفت کنید. در این مقاله می خواهیم برترین کتاب های حوزه موفقیت را به شما معرفی کنیم تا راحت تر این پروسه را پشت سر بگذارید. برای سهولت انتخاب شما خلاصه ای از موضوعات کتاب ها نیز شرح داده شده است.


1- کتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد اثر دیل کارنگی

کتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد اثر دیل کارنگی

کتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد (How To Win Friends and Influence People) نوشته ی دیل کارنگی تا به امروز بیش از پانزده میلیون نسخه فروش داشته و نسخه ی صوتی آن هم مخاطبان زیادی داشته است. جالب است بدانید که این کتاب در رتبه ی نوزدهم از صد کتاب تاثیر گذار قرن مجله ی تایمز قرار دارد. دیل کارنگی پیش از نوشتن این کتاب به این نتیجه دست یافت که افرادی که در کار خود موفق هستند، لزوما علم بالایی ندارند و تنها روابط عمومی خوبی دارند. او تصمیم گرفت تا همایش هایی در خصوص چگونه رفتار کردن، تاثیرگذار بودن و داشتن روابط عمومی بالا برگزار کند اما هیچ منبع و کتابی پیدا نکرد، پس تصمیم گرفت شروع به نوشتن این کتاب کند.

خلاصه کتاب آیین دوست یابی و تاثیر گذاری بر افراد

این کتاب لحن ساده و روان دارد که قطعا شما را جذب خواهد کرد. دیل کارنگی کتابش را بدون مقدمه و تنها با بیان چند داستان و روایت کوتاه از افراد مشهور مثل آل کاپون و توگن کرولی که هر دو از خلافکاران مشهور آمریکایی بودند، شروع می کند. او از این روایت ها به این نتیجه می رسد که انسان ها هرگز نباید خودشان را مقصر بدانند، و در نتیجه هرگز نباید از کسی انتقاد کنند.
کارنگی، کتابش را به شش بخش اصلی تقسیم می کند. اولین بخش این کتاب (اصول اساسی رفتار با مردم) است که توضیحاتی جامع در رابطه با رفتار های متقابل انسان ها می دهد. بخش دوم این کتاب شش راه برای کسب محبوبیت نام دارد، این بخش روش های جلب محبت دیگران را بیان می کند و راهکارهای بسیار جالبی ارائه می دهد. سومین بخش (دوازده شیوه برای آن که دیگران را با خود همراه بسازید نام دارد) که کارنگی در آن به بیان این دوازده شیوه می پردازد و تاثیر رقابت مثبت را در این بخش بیان می کند. بخش چهارم این کتاب (نه روش برای همراه ساختن دیگران با خود بدون آن که رنجیده خاطر یا خشمگین شوند) را شرح می دهد. پنجمین بخش (چند نامه ی معجزه آمیز) است، که دیل کارنگی نامه هایی را در آن عنوان کرده است تا خوانندگان بتوانند تغییرات ایجاد شده در روابط را حس کنند. آخرین بخش و بخش ششم این کتاب (هفت توصیه ی مهم برای نیک بختی اعضای خانواده) نام دارد. این بخش ابتدا مشکلات زندگی زناشویی را بررسی می کند و سپس راه حل ارائه می دهد.


2- کتاب نقطه کانونی اثر برایان تریسی

کتاب نقطه کانونی اثر برایان تریسی

کتاب نقطه کانونی پرفروش ترین کتاب وال استریت ژورنال است که به شما کمک می کند تا در کارتان موفق شوید و در عین حال زمان بیشتری برای فعالیت های شخصی خود به دست آورید.

خلاصه کتاب نقطه کانونی

برایان تریسی در این کتاب با بهره گیری و کسب تجربه از اصولی که افراد موفق امتحان کرده اند و به اهداف خود رسیده اند، به شرح نحوه ی مدیریت زندگی و رسیدن به آرامش ذهنی و درونی پرداخته است. این کتاب به خوانندگان کمک می کند تا زندگی خود را در هفت حوزه اصلی تجزیه و تحلیل کنند و همچنین به آن ها نشان می دهد که چگونه اهداف و برنامه های متمرکز را در هر حوزه توسعه دهند. پی فا به شما پیشنهاد می دهد که اگر نمی توانید زمان خود را کنترل کنید و یا می خواهید به تمام اهداف خود دست پیدا کنید، حتما این کتاب با ارزش و پر محتوا را بخوانید به دلیل این که از برترین کتاب های حوزه موفقیت است.


3- کتاب گاو بنفش اثر ست گادین

کتاب گاو بنفش اثر ست گادین

کتاب گاو بنفش اثر ست گادین، کتابی کوتاه در رابطه با بازاریابی محصولات خاص است. او در این کتاب اظهار می کند که از روز های نخست ورود تلویزیون به زندگی بشر بازاریابی شدیداً تحت تاثیر قرار گرفت و بیشتر شرکت ها مجبور شدند که خود را با آن هم سو کنند. ولی تعدادی از شرکت ها به جای آن که روی تولید محصولات خاص و خوب که تقاضای خریدشان بالا بود سرمایه گذاری کنند، مبالغ زیادی را روی بازاریابی و تبلیغات رسانه ای سرمایه گذاری کردند. ست گادین این محصولات ار گاو بنفش می نامد.

خلاصه کتاب گاو بنفش

در کتاب گاو بنفش نویسنده سعی دارد تا به خوانندگان بگوید که برای موفقیت در یک کسب و کار تنها تبلیغات کافی نیست، بلکه شما باید با روش هایی متمایز، تفاوت های جدی با رقبایتان ایجاد کنید. او بر این معتقد است که شما می توانید با طراحی و فروش محصولات جدید بازار خود را گسترش دهید و رویکرد های مختلف و متغیر را با تجارت خود منطبق کنید که این کار باعث تضمین بقای کسب و کار شما و رشد آن در آینده خواهد شد.


4- کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز

کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز

کتاب جادوی فکر بزرگ یکی از برترین کتاب های موفقیت و کتاب های انگیزشی است. بسیاری از بزرگان عرصه ی موفقیت از اثرگذاری این کتاب سخن گفته اند. به طور کلی کتاب جادوی فکر بزرگ می خواهد به ما بگوید که نباید توانمندی ها و قابلیت های خود را دست کم بگیریم. نویسنده این کتاب تاکید دارد که انسان اشرف مخلوقات است و بدون شک می تواند به اهداف متعالی و ارزشمندی که دارد دست یابد. همچنین این کتاب از پر فروش ترین کتاب های موفقیت و رشد فردی در جهان شناخته می شود.

خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ

در این کتاب دیوید شوارتز به شما نشان می دهد که چگونه می توانید با نیروی باور برای موفق شدن، دست به کار شوید. این کتاب شامل ده فصل است که در هر فصل این کتاب ده ها ایده و تکنیک عملی خواهید یافت که به شما کمک می کنند تا هر چه را که در جستجوی آن هستید به دست آورید.


5- کتاب هفته کاری 4 ساعته اثر تیموتی فریس

کتاب هفته کاری 4 ساعته اثر تیموتی فریس

کتاب هفته کاری 4 ساعته که با عنوان 4 ساعت کار در هفته نیز به فروش می رسد، به ما می آموزد که چگونه ساعت کاری خود را کم ولی درآمدمان را زیاد کنیم. تیموتی فریس، کسی است که توانست درآمد سالانه 40 هزار دلاری خود را که با هفته ای 80 ساعت کار به دست آورده بود به درآمد ماهانه 40 هزار دلاری با هفته ای 4 ساعت کار، بدل کند. شما در این کتاب رمز رسیدن به این موفقیت بزرگ را در قالب نکات و راهکارهایی می خوانید. به عقیده ی بسیاری از افراد این کتاب جزو کتاب های حوزه موفقیت است و در هر قرن تنها یکی از آن ها منتشر می شود. پی فا پیشنهاد می کند که به هیچ وجه خواندن این کتاب را از دست ندهید. حتی اگر زمان شما محدود است از نسخه های صوتی بهره بگیرید.

خلاصه کتاب هفته کاری 4 ساعته

نویسنده ی این کتاب باورهای قدیمی در مورد کار و ثروت را از ذهن ما پاک می کند و به ما می آموزد که چگونه می توانیم به پیشرفتی عظیم دست یابیم. این کتاب می تواند زندگی افراد را متحول کند اما آن ها در ابتدا باید بخواهند تا از زندگی کسل کننده ی خود دست بکشند و با ترس ها و استرس هایشان مواجه شوند و خود را از اندیشه های پوچ و پوسیده رها کنند. این کتاب به پنج فصل مختلف تقسیم شده که نویسنده در این فصل ها به موضوعاتی مانند تعریف، حذف، خودکار سازی، رهایی و ایمیلی که باید بخوانید پرداخته است. اگر این کتاب انگیزشی را بخوانید قادر خواهید بود که متناسب با شرایطتان بهترین روش را پیش بگیرید.


6- کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در این کتاب روش های پانصد نفر از موفق ترین انسان های زمان خودش را بررسی کرده است. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید یکی از بهترین کتاب های حوزه موفقیت است. این کتاب مسائل مهمی را به چالش می کشد. در این کتاب می آموزید که چگونه با اندیشه و تفکر مثبت خود به زندگی که در آرزوی آن هستید برسید. البته که هدف این کتاب تنها رساندن شما به ثروت مالی نیست بلکه به شما می آموزد که چگونه از طریق اندیشه به اعتماد به نفس و خلاقیت برسید و به شخصیتی برجسته تبدیل شوید.

خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

این کتاب درس های بسیار مهمی را به ما آموزش می دهد که با به کارگیری آن ها می توانیم زندگی شخصی و کسب و کار خودمان را متحول کنیم. ناپلئون هیل در این کتاب می گوید در صورتی می توانیم به اهدافمان در زندگی دست یابیم که اشتیاقی سوزان داشته باشیم. و در گام بعد هدف گذاری و برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و فراموش نکنیم که افراد موفق ایمانی راسخ به خود دارند.


7- کتاب مدیر یک دقیقه ای اثر کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون

کتاب مدیر یک دقیقه ای اثر کنت بلانچارد و اسپنسر جانسون

کتاب مدیر یک دقیقه ای یکی از بهترین کتاب های موفقیت و مدیریتی بوده که تا کنون نوشته شده. این دو نویسنده ی موفق مجموعه ای از با ارزش ترین تجربیات خود را در این کتاب نوشته اند. خواندن این کتاب به همه پیشنهاد می شود به این دلیل که تحول بزرگی را در زندگی هر فردی ایجاد می کند.

خلاصه کتاب مدیر یک دقیقه ای

این کتاب حاصل مطالعات و بررسی های روان شناسی و جامعه شناسی نویسندگانش است. در این کتاب می خوانید که یک مدیر یک دقیقه ای کسی است که بتواند کار های زیر را در یک دقیقه یا شاید کمتر انجام دهد:
- تعیین هدف برای هر کدام از کارکنان و ارزیابی آن ها در مسیر تحقق این اهداف.
- استفاده از تشویق یک دقیقه ای برای ارائه بازخورد مثبت به کارکنان.
- استفاده از توبیخ یک دقیقه ای برای انتقاد از عملکرد کارکنان و هوشیار کردن آن ها نسبت به اشتباهاتی که دارند.
به طور کلی این کتاب مدیریت را روش و دانشی انسانی می داند.


8- کتاب استارتاپ ناب اثر اریک ریس

کتاب استارتاپ ناب اثر اریک ریس

کتاب استارتاپ ناب پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز بوده. کتابی است که در هر مرحله از کسب و کارتان که هستید باید آن را بخوانید. این کتاب از بهترین و تاثیر گذارترین کتاب های حوزه موفقیت است. اریک ریس در این کتاب برترین مفاهیم استارتاپی را توضیح داده و با رویکردی نو ذهنیت ما را برای کارآفرین شدن آماده کرده است.

خلاصه کتاب استارتاپ ناب

بر اساس این کتاب مفهوم کلیدی استارتاپ ناب، یادگیری است و آن چه باعث رشد یا شکست یک کسب و کار نوپا می شود توانایی یادگیری است. در واقع ما نمی توانیم ایده ها را بر روی کاغذ تست کنیم بلکه به محض این که حداقل های قابل عرضه طراحی شد، باید پاسخ بازار را به آن ها بسنجیم.


9- کتاب راهب و معما اثر رندی کمیسر

کتاب راهب و معما اثر رندی کمیسر

کناب راهب و معما علاوه بر این که به شما می آموزد چگونه باید یک کسب و کا را شروع کنید، به این موضوع اشاره دارد که چگونه می توانید زندگی مورد علاقه خود را بسازید. این کتاب در گروه کتاب های انگیزشی ومدیریتی قرار می گیرد که اثر به سزایی بر موفقیت شما دارد. نویسنده ی این کتاب خود کارآفرینی موفق است.

خلاصه کتاب راهب و معما

در کتاب راهب و معما خبری از لیست کار های آموزشی نیست و هدف این کتاب آموزش مسائل مرتبط با کسب و کار و تجارت است. این کتاب بر اساس گفت و گویی بین نویسنده و دو کارآفرین نوشته شده است که نکات زیادی در مکالمات آن ها گفته می شود که در نهایت موفقیت و پیشرفت شخصی را به دنبال خواهند داشت.


10- کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی

کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی

کتاب اثر مرکب بدون شک یکی از بهترین کتاب های موفقیت در زمینه بهبود شخصیت فردی است. دارن هاردی مدیرعامل سابق مجله ی موفقیت آمریکا است که در این کتاب به سادگی یک رمز موفقیت را آموزش می دهد.

خلاصه کتاب اثر مرکب

اثر مرکب اقدامات کوچکی هستند که به چشم ما نمی آیند و در طول زمان مرکب می شوند و نتایج بزرگ پدید می آورند. در واقع نویسنده در این کتاب سعی کرده تا خواننده را با واقعیت این که قرار نیست یک شبه به چیزی که می خواهد برسد، مواجه کند. با خواندن این کتاب شما از آشفتگی ذهنی درباره ی رسیدن به موفقیت دور می شوید و اصولی ساده را می آموزید تا با تمرکز کردن روی آن ها و به کاربردنشان بتوانید به نتایجی پایدار و قابل سنجش برسید. اگر شما به دنبال تغییر در زندگی خود و رسیدن به خواسته هایی هستید که سال ها در آن ها موفق نشده اید، این کتاب می تواند برای شما مفید باشد چون از بهترین کتاب های حوزه ی موفقیت و کتاب های انگیزشی است.


سخن پایانی

بدون شک خواندن کتاب های حوزه موفقیت بدون تفکر درباره ی آن ها تاثیری بر زندگی ما نخواهد داشت. توصیه ی من به شما این است که هر چه سریع تر خواندن کتاب مورد علاقه ی خود در این لیست را شروع کنید، قطعاً بعد از به اتمام رساندنش به قدری شیفته و مجذوب خواهید شد که خواندن کتاب ها را یکی پس از دیگری ادامه خواهید داد و روز به روز پیشرفت خواهید کرد.
پی فا با ارائه بهترین درگاه پرداخت اینترنتی و درگاه پرداخت موبایلی، شما را در رسیدن به کسب کاری موفق، یاری خواهد کرد.

نوشته شده توسط

دسته بندی: اطلاعات مفید

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 0 (0)

ثبت نظر


نظرات