اگر می خواهید فروش اینترنتی بیشتری داشته باشید، باید کار روی سئو سایت خود را جدی بگیرید. سئو (SEO) یا بهینه سازی سایت برای موتور جست و جو، مهم ترین عامل در جذب ترافیک بیشتر و در نهایت افزایش فروش سایت است.

چگونه سئو سایت را بهبود ببخشیم؟

چگونه سئو سایت را بهبود ببخشیم؟

در این مقاله قصد داریم مهم ترین عوامل در بهبود سئو سایت را برای شما شرح دهیم. تمامی این موارد به صورت تجربی توسط متخصصان سئو در سراسر جهان جمع آوری شده است و برخی از آن ها نیز توسط خود گوگل اعلام شده است. به صورت کلی انجام این موارد تاثیر فوق العاده ای بر روی سئو سایت شما دارد، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


پاسخ درست به نیاز کاربر، آینده اول و آخر سئو

پاسخ درست به نیاز کاربر

تقریبا تمامی آپدیت ها و الگوریتم هایی که گوگل در طی این سال ها انجام داده است، یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن هم پاسخ درست به نیاز کاربر می باشد. در آپدیت 2022 گوگل نیز مشاهده شد که قابلیت سرچ تصویری و Golden result نیز در راستای پاسخ بهتر به نیاز کاربران، در دسترس قرار گرفته است. البته که گوگل استراتژی درستی را در پیش گرفته است، چرا که تنها دلیل موفقیت و پیشرفت گوگل همین محبوبیت و کارایی بالا برای کاربران است. پس اگر می خواهید همواره سایت شما در رتبه های برتر گوگل باشد، می بایست محتوا، محصولات، خدمات و... سایت خود را به طور کامل در جهت پاسخ بهتر به نیاز کاربر، بهینه سازی کنید. اشتباهی که بیشتر افراد تازه کار انجام می دهند این است که، فراموش می کنند محتوا باید در گام اول برای کاربران بهینه شود بعد برای گوگل. یکی از همین موارد کیوُرد اِستافینگ (Keyword Stuffing) است.می دانیم که استفاده از کلمات کلیدی در دل محتوا یکی از موارد مهم سئو محتوا از نگاه گوگل به شمار می رود، اما اگر بیش از اندازه از کلمات کلیدی در محتوا استفاده کنیم و محتوا از حالت روان خوانی خارج شود، کیوُرد اِستافینگ رخ می دهند که امتیاز منفی برای سایت است.


سرعت سایت، عامل مهم از نگاه گوگل و کاربر

سرعت لود سایت

شاید بیان اینکه سرعت وب سایت شما در سئو سایت بسیار تاثیر گذار است، کمی تکراری به نظر برسد، اما فاکتور سرعت سایت چندین سال پی در پی است که در صدر فاکتور های مهم در سئو سایت قرار دارد و خود گوگل هم تاکید زیادی بر روی این موضوع دارد. برای برسی سرعت صفحات وبسایت خود می توانید از سایت gtmetrix استفاده کنید. این سایت سرعت صفحات شما را با سرور کشور های مختلف برسی می کند و حتی به شما اعلام می کند که دلیل کندی صفحات شما چیست. عمده دلایلی که موجب کاهش سرعت صفحات سایت شما می شود عبارت اند از: حجم بالای CSS، استفاده از پلاگین های زیاد، تصاویر با حجم بالا، کندی پاسخ سرور، هاست نا مناسب و... می باشد. در نهایت این سایت نمره هایی با توجه به فاکتورهای مشخصی، به هر کدام از صفحات سایت شما می دهد که این نمره ها می تواند ملاک مقایسه ای باشد که متوجه شوید آیا سرعت سایت شما مناسب است یا خیر.


تولید محتوای مداوم، رمز موفقیت سایت

تولید محتوای استاندارد

شاید گفتن جمله <محتوا پادشاه سئو سایت شما است> تکراری به نظر برسد اما واقعا همین طور است. اگر بخواهیم سفید ترین مدل سئو سایت را در انجام یک کار خلاصه کنیم، همین تولید محتوای مداوم است. مهم ترین تاثیر تولید محتوای مداوم این است که سایت شما ترافیک بیشتری دریافت می کند و در نهایت موجب می شود تا فروش بیشتری داشته باشید. در واقع این محتوای سایت شما است که حکم کانال ورود مخاطب به سایت شما را دارد. لذا تولید محتوای منظم را در دستور کار خود قرار دهید. تولید محتوای مداوم باعث می شود تا سایت شما نزد گوگل اعتبار بیشتری پیدا کند و بودجه خزش بیشتری به سایت شما تعلق گیرد. بودجه خزش به تعداد خزنده هایی گفته می شود که گوگل در فاصله های زمانی مختلف به سایت شما می فرستد. لذا هرچه محتوای با کیفیت بیشتری تولید کنید، می توانید خزنده های گوگل را بیشتر به سمت سایت خود جذب کنید و در نهایت در رتبه های برتر گوگل قرار گیرید.


لینک سازی داخلی، مسیر سبز سئو

لینک سازی داخلی

وقتی حرف از لینک سازی می شود، ابتدا لینک سازی خارجی و خرید رپورتاژ به ذهن می رسد، اما شاید از اهمیت و قدرت لینک سازی داخلی خبر نداشته باشید! شاید خرید رپورتاژ و لینک سازی خارجی بتواند در زمان کمتر شما را به رتبه های برتر گوگل برساند اما تاثیر لینک سازی داخلی در طولانی مدت بسیار فوق العاده است. لینک های داخلی را به عنوان ریلی برای خزنده های گوگل در نظر بگیرید، هر چه لینک سازی بیشتری داشته باشید و روی کلمات کلیدی به مقالات و دیگر صفحات سایت خود لینک دهید، خزنده های گوگل راحت تر به صفحات شما دسترسی خواهند داشت، البته توجه داشته باشید که خود لینک سازی داخلی نکاتی را در بر دارد که در مقاله ای مجزا به آن خواهیم پرداخت. پس لینک سازی داخلی را دست کم نگیرید و همواره به طور استاندارد آن را انجام دهید. لینک سازی داخلی مسیر سبز رسیدن به رتبه های برتر گوگل می باشد.


تکنیکال سئو، ساختار روشن سایت

تکنیکال سئو

قطعا تمامی موارد سئو تکنیکال در این بخش جا نخواهد شد اما در اینجا قصد داریم چند مورد از مهم ترین عوامل سئو تکنیکال را برای شما شرح دهیم. ساختار URL ها یکی از همان موارد است، توصیه می کنیم ساختار URL های خود را حدالمکان کوتاه کنید و کلمات کلیدی خود را در آدرس مقالات خود جای دهید. ساختار سایت یا نموارد خزش سایت یکی دیگر از موارد سئو تکنیکال به شمار می رود که باید به بهینه ترین شکل ممکن ساخته شود تا خزنده های گوگل به راحتی به تمامی بخش های سایت شما دسترسی داشته باشند. البته ویرایش روی سایت مپ و ساختار سایت، نیاز به تخصص دارد و نباید بدون داشتن دانش لازم روی آن تغییراتی اعمال کنید. مهم ترین عامل در سئو تکنیکال نیز موبایل فرندلی است. می دانیم که بیشتر کاربران در سطح اینترنت از موبایل استفاده می کنند. پس باید سایت شما در قالب گوشی بهم ریخته نباشد و به خوبی در موبایل نمایش داده شود تا عمده کاربران سطح اینترنت را از سایت خود راضی نگه دارید. توجه داشته باشید که موبایل فرندلی بودن یا نبودن صفحات سایت شما را گوگل نیز متوجه می شود و چنانچه گوگل متوجه شود صفحه ای از سایت شما موبایل فرندلی نیست، احتمال اینکه آن صفحه را از نتایج سرچ موبایل کنار بگذارد، بسیار زیاد است.


سئو خارجی، مسیر تیره تر اما قابل استفاده

لینک سازی خارجی

درست است که سئو خارجی و به خصوص لینک سازی خارجی به عنوان یکی از روش های سئو کلاه خاکستری و سیاه محسوب می شود اما نمی توان از آن غافل بمانیم. اما توجه داشته باشید که اهمیت مواردی که قبل تر بیان شد، به مراتب بیشتر از سئو خارجی است. لذا توصیه می کنیم که در گام اول مواردی که در بالا بیان شد را بر روی وب سایت خود پیاده کنید و در گام بعدی به سراغ سئو خارجی بروید. لینک سازی خارجی و رپورتاژ از معروف ترین موارد سئو خارجی محسوب می شوند که در رسیدن سایت شما به رتبه های برتر گوگل در کلمات کلیدی، بسیار موثر است. سعی کنید کمپین های رپورتاژی خود را در ماه های متوالی تقسیم کنید تا لینک های خارجی مستمر بگرید. همچنین از طریق شبکه های اجتماعی خود به صفحات سایت خود اینک دهید و تولید محتوا در سیستم های بلاگ دهی را فراموش نکنید.


جمع بندی: در این مقاله سعی کردیم مهم ترین عوامل موثر بر روی سئو سایت را به طور کلی برای شما شرح دهیم. در مقالات آینده قصد داریم هر کدام از این موارد را به طور تخصصی در مقالات مجزا مورد برسی قرار دهیم، پس مقالات پی فا را دنبال کنید. اگر صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و به دنبال یک درگاه پرداخت امن برای وب سایت و شبکه های اجتماعی خود می گردید، پی فا یکی از بهترین شرکت های پرداخت یار است در رابطه با درگاه پرداخت اینترنتی، خدمات متنوعی را به شما ارائه می دهد.

 

نوشته شده توسط

دسته بندی: اطلاعات مفید

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 5 (3)

ثبت نظر


نظرات

default user image
محمد هاشمی (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
مرسی از مقاله خیلی خوبتون، مفید بود
default user image
امیر مهدی یوسف زاده(مدیر) (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
🙏🏻
default user image
sohrab (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
عالی بود ممنون
default user image
امیر مهدی یوسف زاده(مدیر) (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
مرسی از نظرتون
default user image
رضا علیاری (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
مرسی آقای یوسف زاده مقاله عالی بود
default user image
امیر مهدی یوسف زاده(مدیر) (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
مرسی ممنون
default user image
ali (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
شناسایی و برطرف کردن خطا های خزش رو نگفتید
default user image
امیر مهدی یوسف زاده(مدیر) (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
بله همان طور که گفتم مسائل تکنیکال سئو خیلی زیاد هستش و قصد داریم تو پست جداگانه برسی کنیم
default user image
فاطمه (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
site wide رو هم کاش ذکر می کردید
default user image
امیر مهدی یوسف زاده(مدیر) (سه شنبه, 06 اردیبهشت 1)
این مورد هم جز سئو محتوا هستش که در پستی جداگانه بهش خواهیم پرداخت.