اینستاگرام که یکی از مشهور ترین و کاربردی ترین شبکه های اجتماعی جهان به شمار می رود، دائما در حال تغییر بوده و قابلیت های جدیدی را به کاربران خود ارائه می دهد. درواقع این شبکه اجتماعی محبوب، تنها برای برقراری ارتباط میان افراد جامعه نیست، بلکه امروزه تجارت های زیادی را در خود جای داده است. به همین دلیل افرادی که به صورت تخصصی از اینستاگرام استفاده می کنند و کسب و کار خود را در آن گسترش داده اند، باید از الگوریتم های جدید اینستاگرام مطلع باشند تا نسبت به آن روش کاری خود را تغییر داده و از به روز ترین روش ها برای استفاده از اینستاگرام استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم جدید ترین الگوریتم های 2022 اینستاگرام را برای شما عزیزان شرح دهیم.


الگوریتم اینستاگرام چیست؟

الگوریتم اینستاگرام به مجموعه ای از الگوریتم‌ ها، فرآیند ها و طبقه ‌بندی ‌کننده‌ های محتوا گفته می شود که برای شخصی ‌سازی تجربه کاربر، کار می‌ کنند. این مجموعه قوانین تعیین می کنند که کدام محتوا برای دیده شدن توسط کاربران مناسب است. درواقع این الگوریتم ها تجربه ی یک کاربری بهتر را ارائه می دهند و نسبت به محتوای باکیفیت تر، دائما تغییر می کنند. اینستاگرام در ابتدا از یک الگوریتم زمانی ساده استفاده می کرد که پست ها را به ترتیب نحوه ایجاد آن ها نمایش می داد. اما الگوریتم اینستاگرام در سال 2022 به یک سیستم بسیار پیچیده برای تعیین محتوای بهینه تر به کاربر، تبدیل شده است. درواقع وقتی صحبت از الگوریتم های اینستاگرام می شود، منظور همان هوش مصنوعی است که پشت پرده ی این شبکه اجتماعی پیشرفته کار می کند. این هوش مصنوعی تمام داده های درون برنامه را بررسی کرده و تعیین می کند که چه محتوایی برای کاربران بهتر است. از آنجا که نحوه تعامل کاربران معمولا با بخش‌ های مختلف برنامه متفاوت است، اینستاگرام نیز از الگوریتم های مختلف و زیادی بهره مند می باشد. اکوسیستم پیچیده اینستاگرام از یک سیستم رتبه بندی پیچیده برخوردار است که تضمین می کند تجربه کاربر، مطابق با ترجیحات او شخصی سازی شود تا همه افراد از سراسر جهان به چیزی که از این برنامه می خواهند، دست یابند. این به آن معناست که صفحه اکسپلور یا همان صفحه کاوش هر کاربر، با کاربر دیگر فرق داشته و طبق نیاز هر فرد شخصی سازی می شود. به همین خاطر الگوریتم های اینستاگرام با توجه به نیاز روز کاربر، تغییر کرده و روش های جدیدی برای استفاده از آن جایگزین می شود. در نتیجه افرادی که در اینستاگرام از کسب و کار خود برخوردار بوده، باید از الگوریتم های جدید اینستاگرام با خبر باشند تا افت پیجشان را تجربه نکنند.


الگوریتم های اینستاگرام کدامند؟

الگوریتم های اینستاگرام کدامند؟

همانطور که در قسمت قبلی نیز ذکر شد، اینستاگرام از یک الگوریتم واحد برخوردار نیست و هر بخش آن از الگوریتم های متفاوتی ساخته شده است تا نیاز کاربران در تمامی بخش ها برطرف شود. درواقع الگوریتم های اینستاگرام به بخش های زیر طبقه بندی می شوند:
• الگوریتم های فید
• الگوریتم های استوری
• الگوریتم های اکسپلور
• الگوریتم IGTV
هر یک از مواردی که در بالا مشاهده کردید، کمک می کنند تا بخش های گوناگون اینستاگرام به بهترین شکل عمل کنند و از الگوریتم های متفاوتی برخوردار هستند. بر اساس این طبقه بندی، اینستاگرام تعیین می کند که چه محتوایی برای کدام یک از کاربران به نمایش گذاشته شود.

الگوریتم های فید در اینستاگرام

در این بخش چگونگی نحوه قرارگیری پست ها و تعامل بهتر کاربران بررسی می شود و به چند دسته زیر تقسیم بندی می شوند:
تعامل با فالوورها: در اینستاگرام همه چیز بر اساس نحوه تعامل بهتر، بنا شده است. به همین دلیل این اپلیکیشن سعی می کند دوستان و افراد نزدیک به شما را پیدا کرده و آن ها را به شما معرفی کند. این فرآیند از طریق ارتباط شما با فالوورهایتان انجام می شود. برای مثال اگر زیر پست یکی از کاربران اینستاگرام کامنت های زیادی بگذارید و یا در استوری های وی تگ بشوید، تصور اینستاگرام این است که آن شخص با شما ارتباط نزدیکی دارد. به همین ترتیب محتوای بیشتری از شخص مورد نظر برای شما به نمایش گذاشته می شود.
همچنین تعداد فالووینگ هایتان(دنبال شونده ها) نیز تاثیر مستقیم در محتوا های نمایشی شما دارد. هر چه پیج های بیشتری را فالو کنید، محتواهای بیشتری نیز برای شما به نمایش گذاشته می شود.
علاقه افراد: علاقه شما در نشان دادن پست ها تاثیر گذار است. اینکه چه پست هایی را بیشتر لایک کرده اید و چه کسانی را فالو دارید، برای فید اینستاگرام بسیار مهم است. درواقع اینستاگرام فعالیت شما را در این شبکه زیر نظر می گیرد تا از علایق شما با خبر شده و پست هایی را که می پسندید برایتان در فید به اشتراک بگذارد. برای مثال اگر فردی به فوتبال علاقه داشته و پست های فوتبالی را لایک یا شیر کند، اینستاگرام تلاش می کند برای تعامل بهتر با کاربر پست های فوتبالی را در ترتیب اولیه قرار داده و محتوای فوتبالی بیشتری برای کاربر به نمایش بگذارد.
فید زمانی: برنامه ریزی زمانی برای به اشتراک گذاشتن پست هایتان یکی دیگر از فید های مهم اینستاگرام محسوب می شود. اینستاگرام سعی دارد تا همیشه به روز عمل کرده و جدید ترین محتوا ها را برای کاربر به نمایش بگذارد. به همین دلیل، اینکه چه زمانی را برای اشتراک گذاری پست های خود انتخاب می کنید بسیار مهم است. به خصوص افرادی که از کسب و کار آنلاین در اینستاگرام بهره مند هستند باید یک برنامه زمانی مشخص برای پست گذاشتن تعیین کنند. زیرا اینستاگرام بررسی می کند که کاربران در چه زمان هایی بیشتر از پیج شما دیدن می کنند. در نتیجه هر چه بیشتر توسط کاربران دیده شوید، اینستاگرام نیز پست های شما را به افراد بیشتری نشان می دهد و به همین ترتیب آمار بازدید پیج شما بالا می رود.
میزان استفاده از اپلیکیشن: نکته جالبی که در رابطه با عملکرد اینستاگرام وجود دارد این است که هرچه شما روزانه تعداد دفعات بیشتری اینستاگرام را چک کنید، ترتیب زمانی پست‌ ها منظم ‌تر خواهد بود. زیرا اینستاگرام بررسی می کند که شما چقدر زمان را به این اپلیکیشن اختصاص می دهید. این شبکه اجتماعی هوشمند تلاش می کند جدید ترین مطالب را به شما نشان دهد و محتواهای قدیمی تر را حذف می کند. به همین دلیل هر چه استفاده شما از اینستاگرام بیشتر باشد، به همان میزان نیز ترتیب پست ها ی نمایش داده به شما منظم تر است.
مواردی که در بالا ذکر شد ارتباط مستقیم با فید اینستاگرام دارد. طبق این گزینه ها، اینستاگرام تعیین می کند شما چه نوع محتوایی را در چه زمان هایی نگاه کنید و چه نوع محتوایی هیچ وقت برای شما نمایش داده نشود.

الگوریتم های استوری در اینستاگرام

استوری نیز تا حدودی شبیه به فید عمل می کند، اما در استوری زمان از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد. درواقع دو مورد زیر از کلیدی ترین الگوریتم های استوری هستند:
• رابطه شما با کاربران
• زمان
استوری یکی از جذاب ترین بخش های اینستاگرام است. اینستاگرام سعی می کند استوری هایی که جدید تر هستند را در اولویت قرار داده تا این نوع استوری ها زود تر به شما نمایش داده شوند. به همین دلیل کسانی که به صورت منظم و با برنامه ریزی دقیق استوری تولید می کنند، در اولین مورد برای شما نشان داده می شوند. نکته دیگری که برای محتواهای استوری وجود دارد، تعامل آن ها با کاربر است. هر چه شما یک پیج را بیشتر دنبال کنید، استوری های آن نیز زودتر برای شما به نمایش گذاشته می شود. برعکس این ماجرا نیز صدق می کند، هر چه شما تعامل کمتری با یک پیج داشته باشید اینستاگرام نیز استوری های آن را کمتر برای شما به نمایش می گذارد. در نتیجه زمان گذاشتن استوری و نوع تعامل شما با پیج ها، دو عامل تاثیر گذار در استوری های شما است.

الگوریتم های اکسپلور اینستاگرام

همانطور که می دانید اینستاگرام از بخشی به نام اکسپلور برخوردار است که در آن پست ‌هایی از اکانت ‌های جدید و ناشناس برای شما به نمایش گذاشته می شود تا اینستاگرام بتواند نوع تعامل شما با این پیج ها را بررسی کند. در واقع در این بخش تعدادی پست از پیج هایی که تا به حال آن ها را فالو نکرده اید به شما ارائه می شود تا اینستاگرام بتواند علاقه های جدید تان را شناسایی کند. به همین خاطر رفتن پست و محتوای شما به اکسپلور می تواند کمک زیادی به دیده شدن بهتر کسب و کارتان توسط افراد بیشتر، کند. اما برای رفتن پست به اکسپلور نیز الگوریتم های خاصی وجود دارد. قابلیت اکسپلور در اینستاگرام برای استفاده از کلمات کلیدی برای سرچ به جای هشتگ است. این دقیقا چیزی است که ما در گوگل نیز مشاهده می کنیم. به همین واسطه، پست هایی که بازدید بیشتری توسط پیج های گوناگون داشته باشند می توانند به اکسپلور وارد شوند. البته صفحه اکسپلور هر شخص با شخص دیگر متفاوت می باشد. زیرا این بخش نسبت به علاقه افراد تعیین می شود. برای مثال اگر شما هشتگ های گوناگونی در رابطه با لباس سرچ کرده باشید، اینستاگرام تلاش می کند پست های جدید تر و بیشتری در رابطه با لباس از پیج های متنوع برای شما در اکسپلور قرار دهد.

الگوریتم IGTV

الگوریتم IGTV در اینستاگرام، یکی از جدید ترین الگوریتم ها است که تقریبا مشابه با الگوریتم فید عمل می کند. نحوه عملکرد این الگوریتم به سه بخش زیر تقسیم می شود:
For you: این دسته بندی برای شخصی سازی هر چه بیشتر کاربران ساخته شده است. الگوریتم اینستاگرام ویدیوهای داخل این کانال را براساس کسانی که شما فالو می‌ کنید و نوع تعاملات شما با انواع محتوا، می‌ سازد.
Following: در این بخش ویدیو هایی که توسط فالویینگ شما دیده شده گلچین می شود و به نمایش گذاشته می شود.
Popular: در این بخش محتواهایی که توسط عمده کاربران اینستاگرام دیده شده اند گلچین می شود. به همین ترتیب ویدیو های ترند و معروف بازدید بیشتری نیز دارند.


چگونه با الگوریتم های اینستاگرام هماهنگ شویم؟

الگوریتم های جدید اینستاگرام

برای آنکه بتوانید تجارت خود را در اینستاگرام توسعه دهید و محتوایی که تولید می کنید توسط افراد بیشتری دیده شود، باید با الگوریتم های اینستاگرام همراه شده و باتغییرات آن تغییر کنید. برای اینکار باید از جدید ترین الگوریتم های اینستاگرام با خبر باشید و سعی کنید با همراه شدن با آن ها آمار بازدید پیج خود را افزایش دهید. برای عملی شدن این کار باید تمامی الگوریتم ها را در نظر بگیرید تا بتوانید در تمامی بخش های اینستاگرام موفق باشید، به همین خاطر باید طیف گسترده ای از موارد را رعایت کنید. در ادامه این مقاله از پی فا، روش های هماهنگی با الگوریتم های اینستاگرام را برای شما عزیزان شرح داده ایم.

استفاده از محتوای با کیفیت

همانطور که ذکر شد اینستاگرام از یک هوش مصنوعی قدرتمند برخوردار است که تمام داده های دریافتی را تحلیل و بررسی می کند. به همین ترتیب اگر تصاویر یا ویدئوهایی که در پیج خود منتشر می کنید از کیفیت خیلی پایینی برخوردار باشند، اینستاگرام نمی تواند تشخیص دهد که موضوع محتوای شما چیست و آن را برای افراد کمتری به نمایش می گذارد یا اصلا به نمایش نمی گذارد. به همین خاطر سعی کنید از عکس های با کیفیت و ویدئو های واضح استفاده کنید، هر چه کیفیت محتوای شما بهتر باشد شانس به اکسپلور رفتن و افزایش بازدید آن نیز بیشتر خواهد شد. برای مطلع شدن از بهترین روش های تولید محتوا می توانید به مقاله آموزش تولید محتوا برای اینستاگرام مراجعه کنید.

ایجاد تعامل بیشتر

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی جهانی است که هدف اول آن تعامل میان افراد از کشور های گوناگون است. به همین دلیل هر چه ارتباط شما با کاربران بیشتر باشد اینستاگرام پیج شما را با ارزش تر می داند. یکی از راه های ایجاد تعامل، افزایش فالوور است. زمانی که فالوور های شما زیاد می شوند اینستاگرام پیج تان را پیجی محبوب می داند و درمی یابد که این پیج به تعامل بالایی با افراد دست یافته است. در نتیجه محتوای شما برای افراد بیشتری به نمایش گذاشته می شود و پیج تان پیشرفت می کند. این برای کسانی که به فروش محصول مشغول هستند بسیار عالی است، زیرا افراد بیشتری محصول شما را دیده و مشتریان بیشتری از خدمات تان استفاده می کنند. استفاده از ویدیو های اسلایدی، ساخت استوری های جذاب، برگزاری مسابقات و ارائه هدیه به فالوورها، می تواند موجب تعامل بیشتر بین شما و دنبال کننده هایتان شود.

استفاده از هشتگ های درست

یک راه عالی برای راه یافتن محتوا به اکسپلور و افزایش بازدید محتوا، استفاده از هشتگ های درست است. زمانی که شما زیر پست خود از هشتگ های کاربردی استفاده می کنید، به بازدید کاربران جهت داده و آن ها را به پیج خود راهنمایی می کنید. به همین خاطر یافتن هشتگ های خاص و تاپ از کارهایی است که می تواند به شما کمک کند هر چه زود تر به اکسپلور اینستاگرام وارد شوید.

مدت زمان محتوا

یکی دیگر از کارهایی که می تواند به ارزشمندی محتوای شما بیفزاید، مدت تماشای محتوا توسط کاربر است که اینستاگرام به آن امتیاز می دهد. به همین دلیل ساخت پست های اسلایدی یا ویدئو های ادامه دار می تواند بهترین روش برای افزایش طول بازدید کاربران از یک محتوا باشد. زمانی که شما یک پست یا ویدئوی اسلایدی می گذارید کاربران باید برای دیدن ادامه محتوا به اسلاید های بعدی بروند و این مدت زمان مشاهده محتوا را بالا می برد، در نتیجه اینستاگرام تصور می کند محتوای شما خیلی ارزشمند است که کاربران مدت زمان بیشتری را برای مشاهده آن صرف می کنند.


الگوریتم های 2022 اینستاگرام

الگوریتم های 2022 اینستاگرام

در این قسمت می خواهیم شما را با جدید ترین الگوریتم های اینستاگرام آشنا سازیم، این الگوریتم ها به شما کمک می کنند بهترین استفاده از اینستاگرام را داشته باشید. در سال 2022 قابلیت های جدیدی به اینستاگرام اضافه شده است که در تعامل بیشتر شما با کاربران بسیار موثر بوده و به افزایش بازدید شما کمک می کند. توجه داشته باشید عدم همراهی با این الگوریتم های جدید، پس از مدتی باعث افت پیج شما می شود و حتی ممکن است با ریزش فالوور و کاهش بازدید محتوا هایتان همراه شود. درادامه این الگوریتم های جدید را طبقه بندی کرده ایم.

استفاده از استیکر ها در استوری

از آنجاکه استوری ها بخش مهمی از کار اینستاگرام را تشکیل می دهند، راه خوبی برای تعامل هر چه بیشتر با کاربران هستند. استوری اینستاگرام در سال 2022 هزاران استیکر، ایموجی و Gif های متحرک جدید را به خود اضافه کرده است که با کمی خلاقیت می توان استوری ها را به جذاب ترین شکل ممکن تولید کرد. همچنین گزارشات نشان می دهد که عمده کاربران با این ایموجی و استیکر ها تعامل بالایی برقرار کرده و این نوع استوری ها آمار بازدید بالاتری دارند. پس حتما در استوری های خود از استیکر های خاص و جذاب اینستاگرام استفاده کرده و با خلاقیت خود کاربران را شگفت زده کنید.

کامنت و کپشن نویسی

کامنت کاربران و کپشن نویسی پست ها تاثیر بسزایی در رتبه ‌بندی فید دارند. به همین دلیل باید از روش های خلاقانه ای برای افزایش کامنت های پست های خود استفاده کرده و کپشن نویسی های جذاب انجام دهید. برای مثال می توانید مسابقاتی را به کاربران خود ارائه دهید تا با لایک و گذاشتن کامنت، برخی از محصولات را به صورت رایگان دریافت کنند. به همین ترتیب کامنت پست هایتان افزایش یافته و رتبه بندی محتوا هایتان در قسمت فید افزایش میابد.

تبادل با پیج های بیشتر

تبلیغات یکی از بهترین روش های تعامل با کاربران پیج های دیگر است. شما با یک برنامه ریزی دقیق برای تبلیغات پیج خود می توانید کمک زیادی به افزایش آمار بازدید محتوا هایتان داشته باشید. به همین دلیل بهتر است چند وقت یکبار با پیج های دیگر تبادل داشته و با تبلیغات در پیج های مشابه، بهترین بازخورد را دریافت کنید. همچنین می توانید با تبلیغات در پیج های اینفلوئنسر ها، تعامل بهتری با کاربران گوناگون در اینستاگرام برقرار کنید.

سیو و شیر محتوا

هرچه محتوا های داخل پیج شما توسط افراد بیشتری شیر و سیو شود، اینستاگرام آن را به معنی ارزشمندی و تعامل بهتر شما با کاربران می خواند. همچنین شیر پست، استوری و محتوا های درون پیج در میان کاربران، باعث بهتر دیده شدن خدمات و جذب مشتری بیشتر نیز می شود. در نتیجه باید از محتواهایی استفاده کنید که با ترفند های گوناگون ارزش شیر کردن یا سیو شدن را داشته باشند. برای این کار باید از استراتژی هایی استفاده کنید که باعث شود مخاطب جذب شود و محتوای شما توسط بازدید کنندگان به دیگران ارسال شود.


جمع بندی
الگوریتم اینستاگرام به مجموعه قوانینی گفته می شود که در افزایش اعتبار پیج ها و گسترش کسب و کار افراد، تاثیر به سزایی دارند. اینستاگرام دارای یک هوش مصنوعی پیچیده است که به آن اجازه می دهد علایق کاربران را بررسی کرده و طبق آن محتوا ها را به نمایش بگذارد. در نتیجه اگر می خواهید محتوا های پیج تان توسط افراد بیشتری دیده شود و اعتبار آن افزایش یابد، باید طبق الگوریتم های جدید اینستاگرام فعالیت کرده و به روز باشید. به همین دلیل در این مقاله الگوریتم های 2022 اینستاگرام را نام بردیم تا شما عزیزان بتوانید اعتبار پیج خود را افزایش داده و محتوا های خود را به افراد بیشتری نشان دهید.

نوشته شده توسط

دسته بندی: اطلاعات مفید

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 0 (0)

ثبت نظر


نظرات