درگاه پرداخت واسط چیست؟

امروزه با توسعه کسب و کار های آنلاین، استفاده از درگاه های پرداخت بسیار بیشتر از گذشته شده است، بدون وجود درگاه پرداخت خریدار باید هزینه کالا یا خدمات را به صورت نقدی یا کارت به کارت برای فروشنده واریز کند، این روش زمان بر بوده و پیگیری آن توسط فروشنده نیز بسیار دشوار است.
درگاه های پرداخت برای حل این مشکل پا به عرصه اینترنت گذاشته اند، کاربران می توانند به استفاده از درگاه پرداخت به صورت کاملا امن هزینه را به فروشنده پرداخت کنند، همچنین فروشنده می تواند از طریق پنل کاربری خود واریزی ها را پیگیری کند.
همانطور که می دانید دو نوع درگاه پرداخت وجود دارد که عبارت اند از درگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت واسط، اما تفاوت آن ها با یکدیگر چیست؟ در ادامه با پی فا همراه باشید.

 

درگاه پرداخت مستقیم


درگاه پرداخت مستقیم


این نوع درگاه به طور مستقیم توسط بانک ارائه شده و کسب و کار های آنلاین جهت دریافت آن نیاز است که به یکی از شرکت های ارائه دهنده درگاه مستقیم مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه دهند، فرآیند دریافت درگاه مستقیم زمان بر و پیچیده است همین امر سبب شده که امکان دریافت درگاه مستقیم برای کسب و کار های کوچک و نوپا وجود نداشته باشد. باید بدانید که جهت دریافت درگاه مستقیم نیاز است که برای وب سایت خود نماد اعتماد تهیه کنید.
امروزه فعالیت کسب و کار های بسیاری تنها محدود به شبکه های اجتماعی بوده اما این افراد امکان دریافت درگاه مستقیم را ندارند، زیرا شرط اولیه داشتن وب سایت است، این افراد معمولا هزینه اجناس را به صورت کارت به کارت از خریدار دریافت می کنند، اما روش بهتری نیز وجود دارد.

 

درگاه پرداخت واسط


درگاه پرداخت واسط


کسب و کار هایی که در بستر شبکه های اجتماعی فعالیت دارند و یا امکان دریافت نماد اعتماد برای وب سایت آن ها وجود ندارد، می توانند از درگاه پرداخت واسط استفاده کنند، شرکت های ارئه دهنده درگاه پرداخت واسط در واقع واسط کسب و کار شما و بانک هستند، در این روش شما ارتباط مستقیمی با بانک ها ندارید.
درگاه پرداخت واسط پی فا امکانات متنوعی را برای کسب و کار های اینترنتی فراهم کرده است، همچنین افرادی که کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی توسعه داده اند، می توانند با ثبت نام در سایت و دریافت فرم پرداخت پی فا، فرایند خرید و پرداخت را برای مشتریان خود آسان تر کنند.
جهت آشنایی بیشتر با درگاه پرداخت واسط ویدیو زیر را مشاهده نمایید.

 

 

نوشته شده توسط

دسته بندی: دانستنی ها

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 4 (3)

ثبت نظر


نظرات

default user image
امید (سه شنبه, 07 مرداد 99)
مقاله مفیدی بود
default user image
امید محمدرضائی(مدیر) (سه شنبه, 07 مرداد 99)
ممنون بابت وقتی که گذاشتید و مطالعه کردید.
  • 1 - چرا باید از درگاه واسط استفاده کنیم؟
  • فرآیند دریافت درگاه مستقیم بانکی بسیار زمان بر بوده و نیاز به نماد اعتماد دارد، همچنین امکان دریافت درگاه مستقیم برای کسب و کار های فعال در شبکه های اجتماعی وجود ندارد.