در جهان امروزی که تکنولوژی تا این حد پیشرفت کرده و شغل های اینترنتی از پر طرفدار ترین تجارت های دنیا به شمار می روند، آگاهی داشتن از تفاوت های این عرصه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بلاگر، واینر و اینفلوئنسر از سه کسب و کار محبوب اینترنتی هستند که بسیاری از مردم آن ها را یکی می دانند. در حالی که در عین شباهت میان این سه شغل، تفاوت هایی نیز وجود دارد که آگاهی داشتن از آن ها به دستیابی اهداف تان کمک شایانی می کند. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم داریم به تفاوت های مشاغلی همچون بلاگر، واینر و اینفلوئنسر بپردازیم.


بلاگر کیست؟

بلاگر کیست

بسیاری از افراد ممکن است دو شغل وبلاگ نویسی و بلاگری را با یکدیگر اشتباه بگیرند، درحالی که این دو از مفهوم کاملا متفاوتی برخوردار هستند. بلاگر شخصی است که معمولا با شبکه اجتماعی مشهور اینستاگرام ارتباط مستقیم داشته و از این راه کسب درآمد می کند. اما وبلاگ نویس شخصی است که به صورت تخصصی برای وبلاگ های گوگل تولید محتوا انجام می دهد تا یک فروشگاه اینترنتی به اهداف دلخواهش دست یابد. همچنین وبلاگ نویسی در افزایش کاربران یک سایت و استفاده بیشتر از درگاه پرداخت آن کمک بسیار کرده و باعث می شود تمام بخش های یک وبسایت پیشرفت کنند.
و اما پیش از آنکه به موضوع بلاگر کیست بپردازیم، ابتدا باید بگوییم روش کسب درآمد در اینستاگرام از طریق بلاگری کمی متفاوت است. شخصی که به بلاگری در شبکه های مجازی مشغول است، در واقع به تولید محتوا برای جذب فالوور و تبلیغ می پردازد. می توان گفت بلاگری شیوه ای از بازاریابی بروز است، زیرا بلاگر از طریق مجموعه اقداماتی که انجام می دهد، سعی در افزایش فالوور و دیده شدن توسط پیج های بیشتر را دارد. در نتیجه می توان گفت بلاگر شخصی است که با مردم ارتباط خوبی برقرار می کند تا بیشتر دیده شود و برای عده ای خاص الگو واقع می شود. معمولا بلاگر ها افرادی خونگرم و پر جنب و جوش هستند که فعالیت بالایی در شبکه های اجتماعی گوناگون مانند اینستاگرام، توئیتر، فیس بوک، یوتیوب و... دارند. پس از اینکه یک بلاگر با تولید محتوای خلاقانه خود به شهرت رسید، روند کسب درآمد او آغاز می شود.


واینر کیست؟

واینر کیست

واینر (viner)، یکی دیگر از مشاغل پر طرفدار در دنیای اینترنت است که معمولا همه ما با این نوع افراد برخورد داشته ایم، اما شاید نام اختصاصی آن ها را نمی دانستیم. درواقع واینر شخصی است که تخصص در ساخت کلیپ های جالب و تولید محتوای طنز دارد. در جامعه امروزی که تا این حد فضای مجازی محبوب واقع شده، دور و اطراف ما پر است از واینر هایی که محتوای طنز در اینستاگرام و تلگرام تولید می کنند. البته کیفیت فعالیت واینر ها بستگی به خلاقیت و استعداد آنها دارد. به همین دلیل نمی توان گفت همه می توانند یک واینر موفق باشند، زیرا این کار نیاز به کمی مهارت، استعداد و سپس چاشنی تخصص و آموزش دارد. با این تفاسیر سوال این نیست که واینر کیست، بلکه سوال اصلی این است که چه کسی واینر موفق محسوب می شود. در نهایت باید گفت هرچه از خلاقیت بیشتری در کار خود برخوردار باشید، استعداد یا مهارت خاصی داشته باشید و از طریق آموزش های لازم نحوه صحیح واینری را نیز یاد بگیرید، می توانید در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام یا تلگرام، بسیار دیده شوید.


اینفلوئنسر کیست؟

اگر می خواهید بدانید اینفلوئنسر کیست و چه کار هایی انجام می دهد؟ ابتدا باید با معنی این کلمه آشنا باشید. اینفلوئنسر در زبان انگلیسی به معنی «تاثیر گذار» بوده و به افرادی گفته می شود که از تاثیر گذاری خوبی بر روی دیگران بهره مند هستند. اینفلوئنسر های رسانه های اجتماعی موضوع داغ این روزها در بازاریابی دیجیتال و در سراسر فرهنگ عامه هستند. اینفلوئنسر ها معمولا نسبت به سایر مشاغل دیگر، جنجالی تر بوده و تاثیر زیادی بر روی عموم مردم دارند. در گذشته افراد مشهوری مانند خوانندگان، بازیگر ها و افراد موفق در زمینه کار، بودند که از اینفلوئنسر های جهان محسوب می شدند و بر روی عموم مردم تاثیر می گذاشتند. اما امروزه اینترنت با در اختیار گذاشتن فضایی برای دیده شدن، محدودیت ها را برداشته و افراد خلاق، با استعداد و کاریزماتیک زیادی می توانند جزو دسته اینفلوئنسر ها باشند. معمولا اینفلوئنسر ها تبدیل به الگوی جامعه می شوند و چیزهایی مانند لباس، فرهنگ، نوع صحبت کردن و بسیاری از موارد دیگر را در جامعه باب می کنند. این افراد علاوه بر محبوبیت بالایی که در شبکه های اجتماعی دارند، از درآمد خوبی نیز بهره مند می شوند.


شباهت ها و تفاوت های بلاگر با واینر و اینفلوئنسر

تفاوت های بلاگر با واینر و اینفلوئنسر

حالا که با هر یک از کسب و کار های واینری، بلاگری و اینفلوئنسر بیشتر آشنا شدید، زمان آن فرا رسیده با تفاوت ها و شباهت های این مشاغل مواجه شوید تا درک عمیقی از هر یک به دست آورید. مشاغلی همچون واینر، اینفلوئنسر و بلاگر هر سه برای یک هدف یعنی دیده شدن بیشتر در فضای اینترنت و کسب درآمد از آن به واسطه محبوبیت، تلاش می کنند. درواقع به همین دلیل است که بیشتر افراد آن ها را با یکدیگر اشتباه گرفته و این تصور غلط را دارند که هر سه، یک زمینه کاری مشابه هستند. اما در این بین تفاوت های مشهودی نیز وجود دارد که این سه شغل پرطرفدار را از یکدیگر متمایز می ساز. اولین عاملی که می تواند یک بلاگر را از بقیه متمایز کند، نوع محتوایی است که آن ها تولید می کنند. درواقع تفاوت اصلی میان واینر ها و بلاگر ها همین موضوع است. زیرا واینر شخصی است که تنها در زمینه شوخی و طنز به تولید محتوا می پردازد، اما بلاگر می تواند در رابطه با چیز های گوناگونی تولید محتوا کند. درواقع بلاگر ها و اینفلوئنسر ها سعی می کنند از طریق محبوبیت و تاثیری که بر افراد می گذارند، به تبلیغ و کسب درآمد بپردازند. اما واینر ها کسانی هستند که کمی کارشان تخصصی تر بوده و نیاز به صرف زمان بیشتری دارند. زیرا برای ساخته شدن یک کلیپ کوتاه طنز، تولید محتوای جذاب و خنده دار و در کل فرآیند طنز پردازی نیاز به مهارت و دانش بیشتری است. البته در هر صورت برای انجام هر سه کار نیاز به تقویت روابط اجتماعی، کسب دانش فراوان، داشتن خلاقیت و بسیاری از موارد دیگر می باشد تا شما بتوانید تبدیل به یک واینر، اینفلوئنسر و یا بلاگر شوید.


سخن پایانی
بسیاری از افراد تصور می کنند سه شغل متفاوت بلاگر، واینر و اینفلوئنسر یکی بوده و یک کسب و کار به شمار می روند. با آنکه رابطه بسیار عمیقی میان این سه شغل برقرار بوده و از وجه شباهت های زیادی نیز برخوردار می باشند. اما با این حال هر کدام از تفاوت های زیادی نیز برخوردار بوده و دارای روش های گوناگونی برای کسب درآمد هستند. به همین دلیل است که در این مقاله به موضوع تفاوت بلاگر با واینر و اینفلوئنسر چیست؟ پرداختیم و دریافتیم که هر یک از این مشاغل دقیقا به چه اعمالی مشغول هستند.

نوشته شده توسط

دسته بندی: دانستنی ها

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 0 (0)

ثبت نظر


نظرات