چه فروشگاه آنلايني معتبر است؟ فروشگاه هاي آنلاين این اعتبار خود را چگونه باید به دست آورند؟
با تغییر فروشگاه های سنتی به مجازی,میزان کلاهبرداری های اینترنتی و فروشگاه های قلابی فروش کالا و خدمات افزایش یافته است.در نتیجه طبیعی است که انتظار نداشته باشیم افراد به همه ی فروشگاه های اینترنتی اعتماد کنند و خرید خود را انجام دهند.از مهمترين چالش ها و مشكلات فروشگاه هاي انلاين فعال در شبکه های اجتماعی مسئله ايجاد فضاي امن خريد براي مشتريان است.همچنین از سوی مقابل مشتریان به دنبال خرید از یک فروشگاه معتبر هستند.در نتیجه این امنیت خرید یک مسئله دو جانبه است که هر دو سمت یک معامله به آن توجه میکنند.
از انجا که غالبا این اعتماد به فضای خرید باید توسط فروشگاه های اینترنتی به وجود بیاید صاحبان فروشگاه هاي انلاين تلاش ميكنند با روش هاي مختلفي سعي در ايجاد اعتمادسازي براي مشتريان خود كنند.به طور مثال انشتار تبلیغ در پيج هاي معتبر كه غالباً هزينه بالايي در بر دارد.
ما قصد داريم شش روش از روش های ايجاد فضای امن خرید و داشتن یک فروشگاه معتبر را عنوان كنيم:
وجود يك فروشگاه فعال:داشتن یک فروشگاه فعال که موجودی و تنوع محصولات بالا باشد و همچنین فروش محصولات قابل مشاهده باشد در شکل گیری اعتبار یک فروشگاه  نقش به سزایی دارد.

سابقه خرید رضایت‌بخش:خرید رضایت بخش یکی از اطرافیان از یک پیج بسیار مهم و کاربردی است.فروشگاه ها باید تلاش کنند با ایجاد تجربه مثبت خرید اثر گذاری خود را افزایش دهند بطوری که مشتریان با شنیدن نام فروشگاه ،تجربه مثبتشان از خرید را با دیگران در میان بگذارند.
سرعت پاسخگويي:پاسخگویی به سوالات یا بازخورد مشتریان از جمله مواردی است که نشانگر توجه صاحبان این فروشگاه ها به مشتریان خود است.
وجود فروشگاه فيزيكي پشتيبان:مسلما وجود یک فروشگاه فیزیکی مربوط به فروشگاه اینترنتی در هر کجا میتواند احساس بهتری به مشتریان بدهد و حتی برخی از مشتریان را ترغیب میکند جهت خرید حضوری اقدام کنند.
معرفي فروشگاه انلاين توسط يك سايت معتبر :اینکه یک فروشگاه انلاین توسط سایت ها یا از جایگاه های معتبر معرفی شوند میتواند نقش بسیار مهمی در جذب اعتماد مشتری داشته باشد.مثلا معرفی یک فروشگاه توسط دیجی کالا یا ترب
درگاه معتبر:افراد و فروشگاه ها برای دریافت درگاه پرداخت باید احراز شوند که  این احراز خود به عنوان نقطه اعتبار برای خریداران است.در واقع  يك درگاه معتبر كه بتواند پشتوانه خريد مشتريان باشد اعتماد به خرید انلاین را افزایش میدهد.يك فروشگاه انلاين ميتواند با صرف هزينه هاي پايين تر مثل داشتن يك درگاه معتبر به ايجاد اعتمادسازي بپردازد.

نوشته شده توسط

دسته بندی: دانستنی ها

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز این پست: 0 (0)

ثبت نظر


نظرات